Wiadomości

Podziękowania dla policjantów z Komisariatu Policji w Kobiernicach

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej wpłynął list z podziękowaniami dla policjantów – dzielnicowych z Komisariatu Policji w Kobiernicach. W ten sposób autor korespondencji - Pan Piotr chciał wyrazić wdzięczność funkcjonariuszom, za przeprowadzenie pilotażu z jego córką, która wymagała opieki lekarzy. Po zanonimizowaniu danych, publikujemy ich treść.

W piątek 25 grudnia 2023r., kiedy dzielnicowi asp. Krzysztof Barabasz i st. sierż. Dawid Wnętrzak wracali do jednostki policji oznakowanym radiowozem, zostali zatrzymani przez mężczyznę, który był zaniepokojony stanem zdrowia córki przewożonej w samochodzie. Policjanci zostali poproszeni o pomoc w dotarciu do szpitala. Sytuacja była poważna, a stan dziewczyny pogarszał się.

Oczywiście mundurowi nie odmówili pomocy. Dzielnicowi przeprowadzili pilotaż do Bielska-Białej, gdzie pilotowani zostali przejęci przez patrol ruchu drogowego, szybko docierając do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Tam 19-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

„Pomagamy i chronimy” to hasło, które doskonale odzwierciedla reakcję policjantów na zagrożenie, w jakim znalazła się młoda kobieta.

Powrót na górę strony