Wiadomości

Zabezpieczenie zawodów FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich

W dniach 16 i 17 stycznia 2024r. na terenie Skoczni Skalite oraz Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku odbywała się dwudniowa impreza sportowa, tj. FIS Puchar Świata w Skokach Narciarskich Szczyrku 2024. Nie tylko organizator miał przed sobą nie lada wyzwanie, ale również Policja, która zapewniła bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg imprezy tysiącom turystów i miłośników skoków narciarskich.

Zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Szczyrku 2024 to zawody sportowe, gdzie rywalizowali ze sobą najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie. Impreza ta dla Związku Narciarskiego jest drugą imprezą organizowaną w Szczyrku, po sierpniowym konkursie dla kobiet i mężczyzn. Nic dziwnego zatem, że Szczyrk w ostatnich dniach wypełniony był rozentuzjazmowanym tłumem kibiców i turystów. Mundurowi w trakcie kierowania działaniami policyjnymi nie mieli łatwego zadania. Sam obiekt, na którym odbywała się impreza znajduje się w centralnej części miasta, co również podnosiło stopień trudności zabezpieczenia imprezy. Mundurowi z bielskiego garnizonu wspierani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic czuwali nad bezpieczeństwem podczas zawodów.

Ostatecznie w drugim dniu rywalizacji odwołano zawody po 40-stu oddanych skokach ze względu na silny wiatr, który mógłby zagrozić bezpieczeństwu skoczków.
W trakcie zabezpieczenia policjanci wykorzystywali pojazdy typu quad, które pozyskane zostały dzięki samorządowemu wsparciu. Dzięki temu mieli możliwość szybkiego reagowania i poruszania się w zimowych warunkach. Policjanci zapewnili bezpieczeństwo turystom oraz miłośnikom skoków narciarskich w trakcie przemieszczania się po mieście w kierunku skoczni, jak i w drodze powrotnej na parkingi, oraz w miejsca noclegu. Po zakończeniu zawodów dalsze działania policjantów skupiały się na zapewnieniu bezpiecznego przejazdu, tak, by wszyscy kibice mogli wrócić w sposób niezakłócony do domu. Całe zabezpieczenie odbyło się bez incydentów.

Powrót na górę strony