Wiadomości

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wraz jednostkami podległymi zadbali o bezpieczeństwo 32 Finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzisiaj odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi oprócz zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie imprez, aktywnie włączyli się w wydarzenie, gdzie na terenie naszego powiatu opowiadali o swojej służbie oraz prezentowali sprzęt, jakim dysponują. Nie zabrakło pokazu radiowozów, quadów oraz zabaw i konkursów związanych z niebieskim mundurem i bezpiecznym zimowym wypoczynkiem.

Podczas trwania 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej stróże prawa zabezpieczyli imprezy z nim związane. Policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy zbierających pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Czuwali, aby zbiórki prowadzone były przez osoby do tego uprawnione. 

Mundurowi wystawili również swoje stoiska widoczne m.in. w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Jasienicy i Mikuszowicach. W tych miejscach można było zobaczyć samochody policyjne, quady czy przyjrzeć się z bliska psom służbowym, które na co dzień wspierają policjantów w służbie, a to wszystko ku uciesze najmłodszych. Policyjne stoiska to również świetna okazja, by porozmawiać z policjantami, którzy udzielali informacji związanych z naborem do służby w Policji. 

Zanim policjanci wyjechali do służby, przekazali uzbierane pieniądze wolontariuszowi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci i pracownicy cywilni organizowali zbiórki na Komisariatach. Przekazanie odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zaraz po odprawie policjantów do zabezpieczenia zdarzenia.  

Jednak to nie jedyny gest dobrego serca bielskich mundurowych. Przypominamy, że do 2 lutego 2024 r. godz. 18-tej trwa wyjątkowa aukcja „Dzień w Komendzie”, pod tą nazwą kryje się możliwość spędzenia dnia w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci poszczególnych pionów przygotowali odpowiednie atrakcje, w których pokazie zwycięzca aukcji wraz z osobą towarzyszącą weźmie bezpośredni udział. 
Dla zwycięzcy aukcji przewidziano następujące atrakcje:
- wzięcie udziału w prawdziwej odprawie policyjnej;
- przedstawienie charakterystyki pracy technika kryminalistyki wraz z prezentacją narzędzi, które wykorzystuje do zbierania śladów oraz możliwość przeprowadzenia analizy własnych śladów daktyloskopijnych
- prezentacja i możliwość przymierzenia sprzętu PZ wykorzystywanego do zabezpieczania imprez masowych, prezentację zakończy wizyta na strzelnicy;
- udział w szkoleniu psa służbowego;
- przejażdżka na policyjnym quadzie;
- Prezentacja pojazdów Ruchu Drogowego, w tym Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego oraz pojazdu grupy „Speed” wraz z praktyczną prezentacją jego możliwości;
- pokaz możliwości policyjnego drona z wykonaniem pamiątkowego zdjęcia z powietrza.
Aukcja została zorganizowana na stronie Facebookowej Sztabu WOŚP Grupy Ratownictwa PCK w Bielsku-Białej. Do aukcji mogą Państwo przyłączyć się poprzez poniższy link:

Link do aukcji

Zachęcamy do wzięcia udziału w aukcji. Niech dobro i chęć niesienia pomocy rozchodzi się wśród ludzi.
Zabezpieczenie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegło bez zakłóceń. 

Powrót na górę strony