Wiadomości

Policjanci z bielskiej jedynki odwiedzili dzieci w przedszkolu niosąc ważną naukę

Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej odwiedzili wczoraj dzieci z Przedszkola nr 14 w Bielsku-Białej, w ramach kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Bezpieczne Ferie 2024”.

Początek ferii w województwie śląskim to dobry czas, by przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznej zabawy i aktywności na śniegu. W miejscowościach turystycznych to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wizyty policjantów mają nauczyć oraz przypomnieć dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz w jej otoczeniu. Jedną z takich wizyt przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej 29 stycznia 2024 r., st. post. Mateusz Łyczko oraz dzielnicowy st. sierż. Rafał Matlak, odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 14 w Bielsku-Białej mieszczącego się przy ul. Radosnej. Dzieci zostały zapoznane z kampanią pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Bezpieczne Ferie 2024”. Na spotkaniu omówiono podstawowe zagadnienia z ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się przez najmłodszych na drogach i w miejskim środowisku, z uwzględnieniem zimowych warunków. Należy przypomnieć, że przedszkolaki nie są samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego, mimo tego policjanci dbają, aby podstawowe zasady bezpieczeństwa przyswajali już od najmłodszych lat. Uczą się tym samym właściwego poruszania na drodze, podstawowych przepisów i znaków drogowych, odpowiedzialnego zachowania w rejonie dróg, w parkach i na placach. 

Policjanci zaprezentowali dzieciom elementy wyposażenia policyjnego. Możliwość przymierzenia sprzętu PZ wykorzystywanego do zabezpieczania imprez masowych zrobił wśród dzieci furorę. Kolejną namacalną atrakcją była niewątpliwie możliwość załączenia świateł błyskowych w radiowozie. 

Policjanci zaprezentowali elementy odblaskowe, zachęcając jednocześnie do ich stosowania na co dzień. 
Spotkania te utwierdzają nas w przekonaniu jak istotne jest edukowanie dzieci od najmłodszych lat. 
 

Powrót na górę strony