Wiadomości

Areszt dla sprawców podejrzanych o przestępstwa o charakterze przemocowym

Data publikacji 31.01.2024

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej doprowadziły do zatrzymania czterech obywateli Ukrainy. Sąd nie miał wątpliwości i zastosował wobec nich najsurowszy ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej ustalili, a następnie 23 stycznia 2024 r., zatrzymali czterech młodych Ukraińców. Wachlarz zarzucanych im czynów jest szeroki od spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zmuszanie do określonego zachowania, a kończąc na uporczywym nękaniu. Przestępstw tych mieli dopuścić się w krótkich okresach czasu na szkodę dwóch małoletnich obywateli Ukrainy. 

Prokurator Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała – Południe w Bielsku-Białej wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej Wydział IX Karny w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania. Sąd po zapoznaniu się z wnioskiem Prokuratury nie miał wątpliwości co do zastosowania 3-miesięcznego aresztu dla całej czwórki.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Z pewnością wrócimy do niej na łamach strony Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. 

Powrót na górę strony