Wiadomości

Dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi

Dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej odwiedził 30 stycznia 2024 r. dzieci z Przedszkola nr 30 w Bielsku-Białej przy ul. Karpackiej, w ramach kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Bezpieczne Ferie 2024”.

Okres ferii w województwie śląskim to dobry czas, by przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznej zabawy i aktywności na śniegu. W miejscowościach turystycznych to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wizyta dzielnicowego ma na celu naukę oraz przypomnienie dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz w jej otoczeniu. Jedną z takich wizyt przeprowadził dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej 30 stycznia 2024 r., asp. Rafał Kuteń, odwiedził dzieci z Przedszkola nr 30 w Bielsku-Białej mieszczącego się przy ul. Karpackiej. Dzieci zostały zapoznane z kampanią pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Bezpieczne Ferie 2024”. Na spotkaniu omówiono podstawowe zagadnienia z ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się przez najmłodszych na drogach i w miejskim środowisku, z uwzględnieniem zimowych warunków. Należy przypomnieć, że przedszkolaki nie są samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego, mimo tego policjanci dbają, aby podstawowe zasady bezpieczeństwa przyswajali już od najmłodszych lat. Uczą się tym samym właściwego poruszania na drodze, podstawowych przepisów i znaków drogowych, odpowiedzialnego zachowania w rejonie dróg, w parkach i na placach. 

Mundurowy zaprezentował dzieciom radiowóz, a dużą atrakcją była niewątpliwie możliwość załączenia świateł błyskowych w pojeździe służbowym. 
Policjant zaprezentował elementy odblaskowe, zachęcając jednocześnie do ich stosowania na co dzień. 

Spotkania te utwierdzają nas w przekonaniu jak istotne jest edukowanie dzieci od najmłodszych lat. 

Powrót na górę strony