Wiadomości

Wizyta dzieci w komendzie podczas „Bezpiecznych ferii”

Data publikacji 10.02.2024

Uczestnicy zimowych ferii w Bielsku-Białej wraz z opiekunami gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W trakcie pobytu rozmawiali o bezpieczeństwie i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy policjantów.

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży jest to bez wątpienia czas odpoczynku i zabawy, ale także zdobywania nowych doświadczeń. W czwartek policjanci Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej gościli uczestników zimowiska organizowanego przez klub Impact z Bielska-Białej. Młodzież w wieku od 7 do 13 lat miała okazję porozmawiać o bezpieczeństwie, a także zapoznać się ze specyfiką służby w Policji. Zapoznała się z pracą policyjnego przewodnika psa służbowego, który pokazał umiejętności swojego czworonożnego partnera.
Mundurowi drogówki zaprezentowali najmłodszym nieoznakowane radiowozy wyposażone w videorejestratory, a także przybliżyli zasady poruszania się na drodze. Następnie goście odwiedzili strzelnicę, gdzie instruktorzy przybliżyli im zasady bezpieczeństwa podczas strzelań, omówili rodzaje broni i amunicji używanej przez policjantów. O swojej pracy opowiedział również technik kryminalistyki, przedstawiając zawartość walizki kryminalistycznej, która rozbudziła wyobraźnię być może przyszłych techników śledczych.
Odwiedziny młodych ludzi mają silny wydźwięk edukacyjny. Na twarzach dzieci malował się uśmiech i zadowolenie połączony z zaciekawieniem. Cieszymy się z możliwości przybliżenia dzieciom charakterystyki i sposobu działania naszej formacji. Zapraszamy ponownie.

  • Pokaz pracy psa służbowego
  • Policjanci prezentują nieoznakowane radiowozy grupy SPEED
  • Dzieci w policyjnym radiowozie
  • Policyjny technik kryminalistyki prezentuje zbieranie śladów
  • Wizyta uczniów na strzelnicy
  • Dzieci na quadzie policyjnym
Powrót na górę strony