Wiadomości

Zwyciężczyni aukcji „Dzień w Komendzie” zrealizowała swoją wygraną

W piątek zwyciężczyni wyjątkowej aukcji „Dzień w Komendzie” wraz z osobami towarzyszącymi zawitała w progi bielskiego garnizonu. Pani Katarzyna wygrała szczytną aukcję, z której środki pieniężne zostały dopisane do puli 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Dzień w Komendzie” - pod tą nazwą kryła się możliwość spędzenia dnia w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, to gest dobrego serca bielskich mundurowych. Do 2 lutego trwała aukcja, w ramach której zwycięzca miał zagwarantowaną możliwość spędzenia dnia w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i przyjrzeniu się pracy w poszczególnych pionach.

Piątkowa wizyta rozpoczęła się od prawdziwej policyjnej odprawy poprowadzonej przez Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Jacka Śliwkę, w której wzięli udział naczelnicy wydziałów: prewencji i sztab Policj. Na odprawie omówiono między innymi kwestię zabezpieczenia meczu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała z Lechią Gdańsk.
Po odprawie goście mogli zapoznać się z charakterystyką pracy technika kryminalistyki wraz z prezentacją narzędzi, które wykorzystuje do zbierania śladów. Mieli też możliwość przeprowadzenia analizy własnych śladów daktyloskopijnych, czy śladów traseologicznych. Nie lada gratką była prezentacja pokoju okazań, gdzie odwiedzający znaleźli się po jednej, jak i drugiej stronie lustra.
W Wydziale Prewencji odwiedzający mieli możliwość przymierzyć kamizelkę przeciwuderzeniową z ochraniaczami barków i ramion, wykorzystywaną do zabezpieczania imprez masowych. Niewątpliwie wizyta przewodnika z psem patrolowo-tropiącym zdobyła serca naszych gości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przedstawili charakterystykę służby oraz narzędzia w postaci specjalistycznego taboru samochodowego w tym Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego, pojazdów grupy „Speed” czy nowych motocykli. Jednak na samych opowiadaniach policjantów się nie skończyło. Uczestnicy mieli też okazję przejechać się z policjantami nieoznakowanym radiowozem.

Jednym z ostatnich punktów do odwiedzenia była policyjna strzelnica, gdzie doświadczony instruktor strzelectwa prezentował różne jednostki broni, wykorzystywane na co dzień w służbie przez mundurowych. By upamiętnić tak miłe spotkanie, policyjni piloci bezzałogowego statku powietrznego wznieśli maszynę w powietrze i zrobili zdjęcie na tle Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Mimo kilku godzin spędzonych w komendzie, Pani Katarzyna i jej goście nie czuli zmęczenia, a każde pytanie, czy wątpliwość odwiedzających były w sposób wyczerpujący wyjaśniane.

Chcielibyśmy dodać, że aukcja została zorganizowana na stronie Facebookowej Sztabu Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej, a jedną z osób towarzyszących Pani Katarzynie był Łukasza Zubrzycki Prezes Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej. Dziękujemy!

Niech dobre wrażenia z wizyty w naszych policyjnych progach pozostaną z naszymi gośćmi jak najdłużej. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć aktywny udział w tak szlachetnej inicjatywie, która niewątpliwie nawiązuje do dewizy „Pomagamy i Chronimy”. 

Powrót na górę strony