Wiadomości

Podejrzani o oszustwa metodą „na policjanta” trafili do aresztu

Data publikacji 22.03.2024

Bielscy kryminalni zatrzymali w ostatnim okresie łącznie trzy osoby podejrzane o oszustwa. Organizując i przeprowadzając oszustwa metodą „na policjanta”, swój proceder kierowali w stronę seniorów, którzy padali ich ofiarami. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej kierunkują swoje działania między innymi na walkę z przestępcami, którzy żerują na dobroci osób starszych. Działania bielskich stróżów prawa w temacie oszustw kierowanych głównie w stronę seniorów, doprowadziły do zatrzymania trzech osób związanych z tym procederem.

Na początku marca zatrzymano 43-letnią kobietę, która podejrzana jest o dwa oszustwa, których dokonała w dwóch miejscowościach na terenie powiatu bielskiego i oświęcimskiego. Pokrzywdzeni stracili duże kwoty pieniędzy. W przypadku podejrzanej, Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek śledczych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na okres dwóch miesięcy.

Druga akcja bielskich kryminalnych doprowadziła ich do Wrocławia, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 33 lat, podejrzanych o oszustwa między innymi metodą „na policjanta”. W przypadku tego "duetu", sąd nie miał wątpliwości co do zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Już wstępnie ustalono, że podejrzani działali na terenie całej Polski i wykorzystując umiejętności socjotechniczne, a także w wielu przypadkach dobroduszność i zaufanie starszych osób, oszukali co najmniej dziesięć osób, na kwotę nie mniejszą niż pół miliona złotych.
Policjanci, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, byli w stanie zatrzymać wyżej wymienionych podejrzanych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi monitorują i rozpracowują każdą sprawę związaną z oszustwami, gdzie niejednokrotnie poszkodowani tracą oszczędności swojego życia. Za czynami osób, które decydują się na oszukiwanie w szczególności osób starszych, stoją wyjątkowo niskie pobudki, a sprawcy często odbierają ludziom ostatnie pieniądze.Niech osiągnięcia bielskich kryminalnych stanowią przestrogę, dla każdego, kto decyduje się na przestępczą drogę.

Sprawy mają charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. 

 

 

Powrót na górę strony