Wiadomości

53 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy

Data publikacji 29.04.2024

Policjanci z bielskiej komendy wraz z mundurowymi straży miejskiej, strażakami OSP i grupą PCK zabezpieczali 53-Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. W wydarzeniu wzięło udział blisko 1700 uczestników. Rajd przebiegł spokojnie w rodzinnej atmosferze.

W niedzielę po raz 53 odbył się Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów. Imprezie patronował Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Impreza rozpoczęła się o godz. 9:00, natomiast start pół godziny później z Placu Wojska Polskiego. Uczestnicy przejechali w kierunku Bestwiny. Półmetek rajdu zlokalizowany był na terenach rekreacyjnych przy amfiteatrze w Bestwinie. Drugi etap poprowadził w stronę bielskiego parku Słowackiego, gdzie odbył się finał, podczas którego uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek, a także losowano nagrody w loterii fantowej. Już na początku rajdu policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili pogadanki z uczestnikami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym cyklistów oraz apelowali o rozwagę i zachowanie ostrożności.

O bezpieczeństwo dbali mundurowi z bielskiej drogówki oraz komisariatów wraz ze strażnikami miejskimi, strażakami OSP oraz ratownikami PCK.

Pogoda w tym dniu dopisała, co niewiątpliwie przyczyniło się do tak licznie zgromadzonych uczestników. Rajd przebiegał w spokojnej rodzinnej atmosferze. Nieodnotowano żadnych niepokojących wydarzeń.

 

Powrót na górę strony