Wiadomości

Podsumowanie weekendu majowego na drogach powiatu bieskiego

Data publikacji 07.05.2024

Zakończył się długi majowy weekend na drogach powiatu bielskiego. Był to czas dla policjantów wzmożonej pracy w związku z nasilonym ruchem na drogach. Skierowani do służby Policjanci mieli zadanie nie tylko pomagać dotrzeć do celu wszystkim podróżnym, ale również eliminować kierowców, którzy brawurową, niezgodną z przepisami jazdą, zagrażali innym użytkownikom dróg. Bielscy policjanci podczas kontroli zwracali uwagę na prędkość pojazdów, stan techniczny i co najważniejsze na trzeźwość kierowców.

Weekend majowy na drogach powiatu bielskiego minął spokojnie. Pomimo nasilonego ruchu kołowego na głównych szlakach komunikacyjnych nie odnotowano poważniejszych zdarzeń drogowych. Był to okres dla bielskich policjantów wzmożonej i intensywnej pracy.

W wyniku prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 14 kierujących, będących w stanie nietrzeźwości bądź w stanie po użyciu alkoholu. Wśród nich byli również rowerzyści.

Rekordzistką okazała się mieszkanka Bielska-Białej, która prowadziła pojazd marki Audi, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie i doprowadziła do kolizji drogowej. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

W trakcie weekendu majowego doszło do 22 odnotowanych kolizji i do jednego wypadku drogowego. Na ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej, 75-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo poruszającym się innym pojazdem. Kierująca ze złamaną ręką została przewieziona do szpitala.

Przypominamy, aby cały czas zachować rozwagę na drodze, dostosować prędkość do istniejących warunków, a przede wszystkim nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

 

Powrót na górę strony