Wiadomości

Akcja „Bezpieczna majówka 2024” na beskidzkich szlakach turystycznych.

Przez weekend majowy trwała akcja „Bezpieczna majówka 2024”, podczas których funkcjonariusze Policji oraz Straży Leśnej przeprowadzili wspólne działania. Głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa turystom na szlakach górskich, przeciwdziałanie szkodnictwu leśnemu oraz niedopuszczenie do niszczenia szlaków górskich przez motocyklistów, oraz użytkowników quadów.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Komisariatu Policji w Szczyrku oraz z Kobiernic  wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej brali udział w akcji „Bezpieczna majówka 2024”. Akcja miała na celu, przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa turystom wędrującym po szlakach górskich Beskidów. Działania były również prowadzone pod kątem przeciwdziałania wykroczeniom polegających na nieuprawnionym wjeździe na tereny leśne pojazdów, których użytkownicy niszczą infrastrukturę. Do działań wykorzystano między innymi pojazdy typu quad oraz bezzałogowy statek powietrzny potocznie mówiąc dron.

Funkcjonariusze patrolowali szlaki górskie w rejonie Skrzycznego, Klimczoka, Szyndzielni, jak również Magurki Wilkowickiej. Pomimo dużego ruchu turystycznego zaobserwowanego na szlakach górskich nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej działali głównie prewencyjne, zapobiegając niebezpiecznym sytuacjom na szlakach górskich, drogach dojazdowych i w rejonie schronisk.

 

 

 

Powrót na górę strony