Wiadomości

Dzielnicowi z Wilkowic na spotkaniu z dziećmi

Data publikacji 07.05.2024

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Wilkowicach przeprowadzili prelekcję z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mesznej. Tematami spotkania była kwestia odpowiedzialności karnej nieletnich, hejt w cyberprzestrzeni oraz mowa nienawiści.

W miniony poniedziałek, dzielnicowi z Posterunku Policji w Wilkowicach, st. asp. Marcin Krawiec oraz mł. asp. Roman Wojciechowski odwiedzili szkołę podstawową w Mesznej. Na miejscu przeprowadził prelekcję z uczniami na temat hejtu w cyberprzestrzeni oraz mowy nienawiści. Poruszyli również kwestię odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione czyny karalne.

Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli młodym słuchaczom znaczenie słowa „hejt” oraz udzielili odpowiedzi, jak wspomniane zjawisko narusza prawa człowieka. Dzielnicowi pouczyli również uczniów o konsekwencjach karnych stosowania hejtu w Internecie, jak również odpowiedzialności karnej. Ponadto przekazali informację, gdzie szukać pomocy w sytuacji, kiedy staną się ofiarą takiego zachowania. 
 

Powrót na górę strony