Wiadomości

Dzielnicowy z Buczkowic na spotkaniu z dziećmi

We wtorek 7 maja 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Buczkowicach odbył się finał konkursu „Bezpieczna siódemka”, promujący bezpieczeństwo wśród najmłodszych. Jest to konkurs organizowany przez Gminę Buczkowice i jest czynnie wspierany przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Szczyrku.

W domu kultury w Buczkowicach odbył się finał konkursu „Bezpieczna siódemka”, w którym  wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych w Buczkowicach,  Godziszce,  Rybarzowicach oraz  Kalnej. W tegorocznej edycji promującej szeroko rozumiane bezpieczeństwo najmłodszych nie zabrakło również naszych mundurowych, którzy brali czynny udział w konkursie.

Asp. Marcin Babiarczyk z komisariatu Policji w Szczyrku podczas spotkań z najmłodszymi uczniami przekazywał informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa w domu, szkole, jak również na drodze. Program ma na celu przekazanie najmłodszym uczniom, podstawowej wiedzy o zagrożeniach oraz możliwości ich unikania. 

Dzieci wykonywały prace plastyczne dotyczące bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu, które następnie wzięły udział w finale, wieńcząc konkurs.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały edukacyjne książeczki, które umożliwiają pogłębienie wiadomości przekazanych przez policjantów.


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, jak również dziękujemy nauczycielom i pracownikom wszystkich szkół, za wspólnie włożony trud i rzetelne przekazanie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Gminy Buczkowice. 
 

Powrót na górę strony