Wiadomości

Policjanci na otwarciu sezonu motocyklowego Śląsk-Beskidy 2024 w Szczyrku

Wczoraj w Szczyrku odbyło się otwarcie sezonu motocyklowego województwa śląskiego. Policjanci nie tylko zabezpieczali całe zdarzenie, ale również w ramach działań profilaktycznych przestrzegali przed brawurą oraz apelowali o rozsądek podczas motocyklowych podróży.

12 maja 2024 r. Szczyrk stał się motocyklową stolicą Podbeskidzia, a na otwarcie śląskiego sezonu motocyklowego przyjechali motocykliści z całego województwa. Imprezę zorganizowało Miasto Szczyrk. Patronat nad imprezą objął prezydent Bielska-Białej - Jarosław Klimaszewski, burmistrz Szczyrku - Antoni Byrdy i Starosta Powiatu Bielskiego - Andrzej Płonka.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej nie tylko zabezpieczali imprezę pod kątem bezpieczeństwa uczestników, ale także ci mundurowi, którzy na co dzień pełnią służbę na motocyklach przeprowadzili spotkanie z wszystkimi chętnymi motocyklistami i ich „plecaczkami” – jak w motocyklowym żargonie zwykło się mówić o ich pasażerach.

Uczestnicy mogli porozmawiać z policjantami na wiele ciekawych tematów, dotyczących bezpiecznej jazdy jednośladem, a dzieci zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla. Podczas akcji przypominali o przepisach ruchu drogowego, apelując o ostrożną i rozważną jazdę. Odpowiadali także na ciekawe pytania uczestników zlotu. Policjanci-motocykliści wymieniali się natomiast swoimi doświadczeniami z fanami dwóch kółek, którzy przyjechali z całego Śląska.

W trakcie prelekcji mundurowi z bielskiej drogówki omówili najważniejsze przepisy i zasady bezpiecznej jazdy jednośladem, nawiązując do statystyk zdarzeń z motocyklistami, jakie miały miejsce w ubiegłym roku na terenie województwa śląskiego. Przestrzegali przed brawurą oraz apelowali o rozsądek podczas motocyklowych podróży. 

Powrót na górę strony