Wiadomości

Kryminalny z bielskiej „dwójki” na spotkaniu z dziećmi

Mł.asp. Mateusz Wróbel odwiedził dzieci w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, gdzie przeprowadził prelekcje oraz pogadankę na temat pracy policji i przypomniał najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

Policjant z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej mł. asp. Mateusz Wróbel, na co dzień pracujący w służbie kryminalnej, spotkał się z dziećmi z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Zajęcia były doskonałą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie i kształtowaniu prawidłowych zachowań wśród dzieci.
Ponadto, przypomniał uczniom, podstawowe przepisy z zakresu ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przejściu dla pieszych.
Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach oraz jak postępować, by takich sytuacji nie powodować.
Spotkanie było okazją do przypomnienia numerów alarmowych telefonów, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.
Największy uśmiech i radość wśród dzieci wywołała prezentacja sprzętu policyjnego. Uczniowie mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz włączyć sygnały dźwiękowe, oraz świetlne.


 


 


 

 

Powrót na górę strony