Wiadomości

POLICJANCI Z BIELSKIEJ „DWÓJKI” NA SPOTKANIU Z DZIEĆMI

Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 49 w Bielsku-Białej, podczas pikniku rodzinnego, gdzie przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa

Rodzinny piknik organizowany przez Przedszkole nr 49 w Bielsku-Białej przy ul. Skośnej 3, to dobra okazja, by przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, asp. Rafał Kuteń oraz st.asp Piotr Wojciuch odwiedzając najmłodszych, przypomnieli i omówili podstawowe zagadnienia z ruchu drogowego, jak również aspekty bezpiecznego zachowania się przez najmłodszych na drogach i w miejskim środowisku.
Mimo iż przedszkolaki nie są samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego, policjanci dbają i edukują, aby podstawowe zasady bezpieczeństwa przyswajali już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się tym samym właściwego poruszania na drodze, podstawowych przepisów i znaków drogowych, odpowiedzialnego zachowania w rejonie dróg, w parkach i na placach.
Dzielnicowy zaprezentowali dzieciom elementy wyposażenia policyjnego, a największą furorą okazała się prezentacja radiowozu policyjnego. Dzieci mogły usiąść za kierownica pojazdu, jak również włączyć sygnały błyskowe i świetne.

Powrót na górę strony