Wiadomości

Bezpieczne wakacje na rowerze – zaproszenie

Data publikacji 13.06.2024

„Jednośladem bezpiecznie do celu”, to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych postaw i zachowań. Zapraszamy wszystkich chętnych na event „Bezpieczne wakacje na rowerze” w najbliższy poniedziałek, 17 czerwca 2024 r. w godz. 17:00-18:00 w Bielsku-Białej w okolicach ul. Zwardońskiej 137.

Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację. Dla innych osób jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku w godzinach 17:00-18:00 w Bielsku-Białej w miejscu odpoczynku osób korzystających z rolkowiska (rejon ul. Zwardońska 137) zapraszamy na event poświęcony bezpieczeństwu rowerzystów, który rozpocznie się konferencją przedstawicieli drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz teamu Power of Science RK Exclusive Doors Team.
W programie między innymi odblaski na rower, prezentacja jak dbać o rower, pogadanki o bezpieczeństwie na rowerze. Dodatkowo dla 20 chętnych osób konkurs jazdy rowerem z nagrodami.
Zapraszamy przedstawicieli mediów do zrobienia relacji z przedsięwzięcia.
(w przypadku pytań osobą do kontaktu jest st.asp. Ilona Michalczyk z WRD KMP Bielsko-Biała).

Powrót na górę strony