Wiadomości

Policjanci w ostatniej chwili uratowali życie mężczyźnie

Do groźnego zdarzenia doszło w nocy z 11/12 czerwca 2024 roku w Czechowicach-Dziedzicach, na wiadukcie nad DK – 1, gdzie według zgłoszenia przy barierkach stał mężczyzna, z zamiarem targnięcia się na własne życie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, tragedii udało się uniknąć.

W nocy z 11/12 czerwca 2024 roku Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który stoi przy barierkach nad DK – 1 w Czechowicach-Dziedzicach z zamiarem targnięcia się na własne życie.
Na miejsce zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, mł. asp. Dariusz Nowak oraz st. post. Rafał Kuś. Policjanci zauważyli mężczyznę, który na widok mundurowych wspiął się na ekran akustyczny i usiłował targnąć się na własne życie.

Szybka reakcja mundurowych sprawiła, że mężczyzna zamierzonego celu nie osiągnął i został przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego, która w asyście policjantów udzieliła mu pierwszej pomocy.

Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał. Pamiętajmy jednak, że ludzkie życie jest najważniejsze! Jeśli ktoś zwierza się, że ma myśli samobójcze, szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, telefon: 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie https://stopdepresji.pl/

 

 

Powrót na górę strony