Policjanci uratowali młodą kobietę
Mundurowi z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej udowodnili, że ludzkie życie nie jest im obojętne. We wtorek policjanci uratowali młodą kobietę, która chciała skoczyć z okna jednego z bloków w Bielsku-Białej. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji młoda kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.
We wtorek w godzinach przedpołudniowych starszy sierżant Milosz Mieszczak i posterunkowa Kamila Bysko zostali skierowani przez dyżurnego do jednego z bloków w Bielsku-Białej, gdzie zabarykadowała się młoda kobieta z myślami samobójczymi. Kiedy mundurowi znaleźli się na miejscu, podjęli próbę nawiązania rozmowy przez zabarykadowane drzwi, jednak ich wysiłki nie przynosiły oczekiwanych efektów. Kobieta była wyraźnie pobudzona i nie reagowała na prośby o zejście z niebezpiecznego miejsca.
Dodatkowo sytuację utrudniał fakt, że drzwi do pomieszczenia, w którym się znajdowała, zostały zablokowane przesuniętym łóżkiem. Po kilku minutach negocjacji kobieta odmówiła dalszego kontaktu i dosłownie wyprosiła policjantów z mieszkania. Funkcjonariusze, opuszczając lokal, dostrzegli jednak niewielką lukę w zabezpieczeniu pomieszczenia i zauważyli, że kobieta na chwilę oddaliła się od okna. Takiej okazji policjanci nie mogli odpuścić.
Natychmiast weszli do pomieszczenia i dosłownie złapali kobietę. Lokatorka mieszkania została unieruchomiona, uniemożliwiając jej tym samym podjęcie dalszych desperackich kroków.
Po skutecznej interwencji kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy i przewieziona do szpitala celem przeprowadzenia konsultacji medycznych.
Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu policjantów z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej udało się zapobiec tragedii. Policjanci wykazali się zachowaniem spokoju, czujności oraz umiejętnością oceny sytuacji w czasie rzeczywistym.
Policjanci po raz kolejny potwierdzili, że hasło „pomagamy i chronimy” nie jest tylko pustym sloganem.
Pamiętajmy, nie jesteśmy sami z problemami. Zawsze możemy zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego.
Młodzież z wciąż kształtującą się wrażliwością jest szczególnie narażona na doznawanie krzywdy.
Ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dostępny jest pod zharmonizowanym w Europie numerem 116111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
"Zasady ABCD" funkcjonowania telefonu 116 111:
Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.
Dyskretnie - wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.