Wiadomości

Pacjent okazał się złodziejem

Data publikacji 20.10.2011

47-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego okradł dwie pacjentki przebywające w szpitalu w Wilkowicach. Łupem złodzieja padł telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Rabuś został ujęty przez pielęgniarkę i przekazany w ręce policjantów.

47-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego okradł dwie pacjentki przebywające w szpitalu w Wilkowicach. Łupem złodzieja padł telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Rabuś został ujęty przez pielęgniarkę i przekazany w ręce policjantów.
Mężczyzna uskarżał się na ból i pieczenie w klatce piersiowej. Dzisiaj nad ranem pogotowie przewiozło chorego do wilkowickiego szpitala. Znudziło go jednak oczekiwanie na kolejne badania. Postanowił więc spożytkować ten czas w inny sposób. Wszedł do sali, gdzie spały dwie pacjentki i przeszukał szafki w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Z jednej z nich skradł telefon komórkowy, z drugiej portfel z gotówką w kwocie 30 zł. Miał pecha, bo zauważyła go pielęgniarka i zaalarmowała policję. Sprawca został zatrzymany, a skradzione przez niego rzeczy zwrócono pacjentkom. Okazało się, że zatrzymany był poszukiwany przez chełmską prokuraturę. Za kradzież przedmiotów, których wartość nie przekraczała kwoty 250zł. grozi mu teraz kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 

Po raz kolejny prosimy pacjentów o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanych w szpitalu, wartościowych rzeczy! Pamiętajmy, aby wartościowe rzeczy przechowywać w zamkniętych szafkach lub pod opieką zaufanych osób.
Warto też zapamiętać kilka podstawowych zasad, które pozwolą uniknąć kradzieży:

  • jeśli nie musimy, nie zabierajmy ze sobą do szpitala wartościowych przedmiotów, większej ilości gotówki albo biżuterii, które mogą kusić złodzieja. Cenne przedmioty możemy zdeponować w szpitalnym depozycie!
  • nie pozostawiajmy wartościowych rzeczy (portfeli, telefonów komórkowych) bez nadzoru na stoliku czy w szafce przy szpitalnym łóżku,
  • jeśli wychodzimy z sali – nawet na krótko – cenne przedmioty zabierzmy ze sobą albo oddajmy na przechowanie pielęgniarce,
  • w czasie zaplanowanego zabiegu lub innego specjalistycznego badania, gdzie nie będziemy mogli mieć przy sobie torebki lub saszetki, ustalmy wcześniej, czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub czy istnieje inne zabezpieczenie szatni,
  • zwróćmy uwagę na osoby wchodzące na oddział. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń należy natychmiast powiadomić pielęgniarkę lub policję. Zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób przebywających w szpitalnym oddziale – złodziejem może być prawie każdy!
     
Powrót na górę strony