Okradła starszą kobietę
Kobieta podająca się za pracownicę poczty okradła 90-letnią czechowiczankę. Jej łupem padły oszczędności starszej kobiety. Dlatego po raz kolejny prosimy Państwa o ostrożność!
Kobieta podająca się za pracownicę poczty okradła 90-letnią czechowiczankę. Jej łupem padły oszczędności starszej kobiety. Dlatego po raz kolejny prosimy Państwa o ostrożność!
Do zdarzenia doszło wczoraj w samo południe w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Klasztornej. Kobieta, która zapukała do drzwi mieszkania przedstawiała się za pracownicę poczty. Zaproszona przez właścicielkę do środka, zwróciła się o okazanie ostatniego odcinka emerytury. Po chwili poprosiła o pokazanie banknotów. Chciała sprawdzić, czy przypadkiem nie są fałszywe. Starsza kobieta sięgnęła do szafki, wyjmując z saszetki plik pieniędzy. Na to tylko czekała złodziejka, która niespostrzeżenie skradła całą zaoszczędzona kwotę – w sumie 1500 zł.
Sprawczyni poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje w tej sprawie prosimy kierować do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 4, tel. 32 2148810, nr alarmowe 997 lub 112. Gwarantujemy anonimowość!
Apelujemy o ostrożność! Nie wpuszczajcie do mieszkań nieznajomych, bo nie zawsze maja czyste intencje. Nasz apel kierujemy także do dzieci i młodzieży z prośbą o przekazanie poniższych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych przestępców.
Pamiętaj!
- będąc w domu zawsze zamykaj drzwi wejściowe na zamki,
- nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł - spójrz przez wizjer i zapytaj,
- jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji, np. banku, administracji, elektrowni czy gazowni, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie, czy był on do Ciebie kierowany. Jeśli nie masz telefonu poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok,
- jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu. Najlepiej, żeby towarzyszyli Ci wtedy sąsiedzi lub ktoś z rodziny,
- nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisuj z nimi żadnych umów - każda szanująca się firma transakcje zawiera w swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty,
- nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków Twojej rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące,
- mając w domu pieniądze, schowaj je w miejscu trudno dostępnym,
- nie udzielaj żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mów o swoich planach życiowych, czy członkach rodziny.
Stosując się do tych rad Wasi bliscy znacznie zmniejszą możliwość stania się ofiarą przestępców.