Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zza kierownicy prosto do aresztu
40-letni bielszczanin miał we krwi 4 promile alkoholu i w tym stanie kierował polonezem. Nieodpowiedzialny kierowca został ujęty przez strażników miejskich i przekazany w ręce policjantów. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym.
02.06.2010 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Handlował narkotykami
Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 20-letniego mieszkańca Kóz, który handlował narkotykami. Za przestępstwo to grozi mu kara 8 lat więzienia.
01.06.2010 Kobiernice -
Włamali się z zemsty
32-letnia kobieta i jej 63-letni przyjaciel włamali się do jednego z bielskich lokali z zemsty za nieudaną imprezę. Włamywacze zostali zatrzymani przez policjantów komisariatu III. Teraz za przestępstwo to grozi im nawet 10 lat więzienia.
01.06.2010 Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Skradli elektronarzędzia
17-letni bielszczanin i jego o rok młodszy kolega skradli z otwartego peugeota elektronarzędzia o wartości tysiąca złotych. Świadek zdarzenia zauważył złodziei i ruszył za nimi w pościg. Ujął starszego z nich i przekazał w ręce policjantów.
31.05.2010 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Miała pomagać, a okradała
Biżuteria o wartości 10 tysięcy złotych oraz gotówka w kwocie 7 tysięcy złotych padły łupem 62-letniej gospodyni domowej, którą zatrudniło starsze małżeństwo do pomocy przy pracach domowych. Policjanci ze Szczyrku zatrzymali sprawczynię. Za kradzieże grozi jej 5 lat więzienia.
31.05.2010 Szczyrk WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Zabili dla kilku gorszy
Dożywocie grozi dwójce bielszczan, którzy końcem kwietnia dokonali zabójstwa 72-letniej kobiety i zrabowali z jej mieszkania pieniądze, biżuterię i telefony komórkowe. Bielscy policjanci w toku żmudnych czynności dowodowych ustalili sprawców tego brutalnego przestępstwa, a sąd podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.
31.05.2010 Bielsko-Biała Zabójstwa -
Zgubiła go chciwość
Sprzęt pochodzący z kradzieży o wartości 100 tysięcy złotych oraz plantację marihuany odkryli bielscy i czechowiccy policjanci w jednym z domów w Godziszce. Zatrzymano 35-letniego sprawcę oraz jego 39-letnią wspólniczkę.
28.05.2010 Szczyrk Przestępczość narkotykowa -
Niebezpieczny wypadek drogowy
Wczoraj po południu w Bielsku-Białej na ulicy Warszawskiej doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym poważne obrażenia odniósł 25-letni kierowca. Policjanci bielskiej drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.
27.05.2010 Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Zatrzymanie narkotykowego „hurtownika”
Policjanci z bielskiego referatu antynarkotykowego zatrzymali 25-letniego bielszczanina, który handlował narkotykami. Diler wprowadził do obrotu co najmniej 4 kilogramy amfetaminy, tj. około 40 tysięcy porcji odurzających o czarnorynkowej wartości blisko 100 tysięcy złotych. Sprawca został już tymczasowo aresztowany przez sąd.
27.05.2010 Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa -
Otwarta ulica Żywiecka
Sytuacja na bielskich drogach po ubiegłotygodniowej powodzi powoli wraca do normy. Dzisiaj o godzinie 16.00 przywrócono ruch na ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej, zarówno dla pojazdów osobowych, jak i ciężarowych.
26.05.2010 Bielsko-Biała Ruch Drogowy