Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uwaga kierowcy, na drogach jest ślisko!
Wczoraj na drogach powiatu bielskiego doszło do 14 kolizji i 4 wypadków, w których obrażenia odnieśli ich uczestnicy. Sprawców 2 wczorajszych wypadków poszukują policjanci. Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę! Opady deszczu wywołują śliskość nawierzchni, a to znacznie wydłuża drogę hamowania.
19.05.2009 Czechowice-Dziedzice Ruch Drogowy -
Policjant czujny po służbie
Policjant Wydziału Prewencji wracając dziś w nocy do domu po zakończonej służbie zatrzymał 24-letniego włamywacza. Mieszkaniec Łaz posiadał przy sobie radioodtwarzacz, który wcześniej skradł z fiata seicento. Teraz za przestępstwo to grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.
19.05.2009 Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziennikarzy na uroczyste podpisanie Porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, a Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej, które odbędzie się 19 maja 2009r. o godz. 11.00 w Rektoracie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej przy ulicy Mickiewicza 24.
18.05.2009 Bielsko-Biała Nowe inicjatywy -
Ranił kolegę nożem w płuco
W czasie sobotniej sprzeczki 19-letni mieszkaniec Roztropic ugodził nożem 22-letniego czechowiczanina. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach. Za spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała ofiary może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
18.05.2009 Czechowice-Dziedzice Przestępczość przeciwko życiu -
Kradli znaki drogowe
Zakaz wyjazdu, zakaz zatrzymywania się i postoju, przejście dla pieszych, „stop” - znaki drogowe regulujące zasady bezpiecznego zachowania się na drodze padły dziś w nocy łupem dwóch 19-latków. Złodzieje zostali zatrzymani przez policyjnych wywiadowców dzięki informacjom przekazanym przez świadka zdarzenia. Za kradzież mogą spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat.
18.05.2009 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Zaginęła bielszczanka
Bielscy policjanci poszukują Moniki Kulki-Dziki, 31-letniej bielszczanki, która w 2006r. wyjechała w celach zarobkowych do Włoch. Od czerwca zeszłego roku nie kontaktowała się rodziną. Informacje o miejscu pobytu zaginionej prosimy kierować do Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej, ul. Traugutta2c, nr tel. (033) 8121700 lub najbliższej jednostki Policji - nr tel. alarmowych 997, 112.
15.05.2009 Bielsko-Biała Zaginięcia i poszukiwania -
Potrącenie pieszej
Do groźnego wypadku doszło wczoraj około 20.30 w Bielsku-Białej na ulicy Żywieckiej. Motocyklista potrącił 75-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Bielscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.
15.05.2009 Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Uciekał, bo miał przy sobie narkotyki
19-letni mieszkaniec Zabrzega uciekał przed policjantami, bo posiadał przy sobie marihuanę. Czechowiccy policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Za posiadanie narkotyków grożą mu 3 lata więzienia.
15.05.2009 Czechowice-Dziedzice Przestępczość narkotykowa -
Pobił i skradł telefon
20-letni bielszczanin napadł na 18-latka na ulicy. Dotkliwie go pobił i skradł mu telefon komórkowy. To nie jedyne przestępstwo, które ma na sumieniu. Wczoraj zatrzymali go policjanci Wydziału Kryminalnego. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia.
15.05.2009 Bielsko-Biała Rozboje -
Kolejna ofiara naciągacza
Kolejna bielszczanka padła ofiarą oszusta, który od kilku tygodni grasuje w Bielsku-Białej. 78-letnia kobieta zaprosiła do swojego mieszkania mężczyznę podającego się za pracownika spółdzielni. Jego łupem padło tysiąc złotych. Ponownie apelujemy do Państwa – nie wpuszczajcie do swoich mieszkań obcych osób!!!
14.05.2009 Bielsko-Biała Profilaktyka