Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zlikwidowana kolejna „dziupla” samochodowa
Policjanci Wydziału Kryminalnego zlikwidowali "dziuplę" samochodową w Kaniowie, do której sprowadzano auta kradzione na Śląsku i w Małopolsce. Odzyskano skradzione pojazdy oraz liczne części i akcesoria samochodowe o wartości blisko 700 tys. zł. Zatrzymano 5 mężczyzn podejrzanych o kradzież, przechowywanie oraz demontaż skradzionych aut. Podejrzani mogą trafić do więzienia na najbliższe 10 lat.
17.12.2009 Bielsko-Biała Przestępczość samochodowa -
Fałszywi krewni wyłudzają pieniądze!
Tylko wczoraj „fałszywi krewni” próbowali naciągnąć dwoje bielszczan. Nie udało im się, bo oboje pokrzywdzeni wykazali się czujnością i nie dali się nabrać na numer z „fałszywym wnuczkiem”. Dlatego po raz kolejny apelujemy - bądź ostrożny, gdy nagle zadzwoni krewny i poprosi o pilną pożyczkę!
16.12.2009 Bielsko-Biała Profilaktyka -
Potrącił i uciekł
Poszukujemy kierowcy forda transita, który w miniony piątek, 11 grudnia br. około 18.15 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Sukienniczej w Bielsku-Białej potrącił 29-letniego mężczyznę.
15.12.2009 Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Zatrzymani sprawcy napadów
Wczoraj w samo południe w centrum miasta 24-letni bielszczanin napadł na 17-latkę. Szarpał się z nią i usiłował jej wyrwać z rąk torebkę. Dzięki zdecydowanej reakcji świadka zdarzenia napastnik został zatrzymany i przekazany w ręce strażników miejskich i policjantów. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia.
15.12.2009 Bielsko-Biała Rozboje -
Skradziony samochód i nietrzeźwy kierowca
20-letni bielszczanin najpierw ukradł kluczyki daewoo tico należącego do jego matki, następnie pijany odwoził tym samochodem swoich kolegów z imprezy, a na koniec spowodował kolizję i porzucił uszkodzony pojazd. Teraz za przestępstwa te może spędzić w więzieniu najbliższe 8 lat.
14.12.2009 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Zatrzymany koneser alkoholu
W ciągu ostatnich dwóch dni 56-letni mężczyzna dwukrotnie wpadł w ręce ochroniarzy, po tym jak skradł alkohol ze sklepowych półek. Dzisiaj za kradzież kolejny raz tłumaczyć się będzie przed Sądem Grodzkim.
14.12.2009 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Uwaga na "fałszywych wnuczków”
Przed tygodniem ostrzegaliśmy starsze osoby przed oszustami, którzy przez telefon podają się za wnuczków i pilnie potrzebują pieniędzy. Udaje im się, bo uderzają w najczulsze punkty dziadków - w uczucia, jakimi darzą swoich prawdziwych krewnych. W miniony piątek oszuści znów dali o sobie znać...
14.12.2009 Bielsko-Biała Profilaktyka -
Nieszczęśliwy wypadek
Czechowiccy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności nieszczęśliwego wypadku, któremu uległ 49-letni mężczyzna w czasie prac energetycznych. Drewniany słup, na którym wykonywał prace uległ złamaniu i runął na ziemię. Na szczęście mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń ciała.
11.12.2009 Czechowice-Dziedzice Wypadki w pracy -
Uwaga kradną !!!
Przedświąteczna gorączka zakupów trwa w najlepsze. Na ulicach, przystankach, dworcach, a szczególnie w hipermarketach panuje coraz większy ruch. Pośpiech i roztargnienie bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy, którzy właśnie w tym okresie „zbierają żniwa”.
11.12.2009 Bielsko-Biała Profilaktyka -
Uszkodzili sygnalizatory świetlne
Trzej młodzi bielszczanie wracali z imprezy, a alkohol mocno szumiał im w głowach. Kiedy na ich przeszkodzie stanęły sygnalizatory świetlne postanowili się z nimi zmierzyć – skopali je i boksowali. W efekcie uszkodzili 7 sygnalizatorów, powodując straty w wysokości blisko tysiąca złotych. Teraz za przestępstwo to mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.
10.12.2009 Bielsko-Biała Wandalizm