Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczne ferie
W trosce o dzieci wyruszające na zimowe ferie Policja rozpoczęła akcję “Bezpieczne Ferie 2011”. Na drogach pojawią się dodatkowe patrole wyposażone w wideoradary, przenośne fotoradary, wagi i alkomaty. Celem akcji jest zapewnienie bezpiecznego dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku. Pod szczególnym nadzorem znajdą się autobusy wiozące dzieci na odpoczynek. Oprócz badania stanu trzeźwości sprawdzany będzie także stan techniczny pojazdów.
17.01.2011 Bielsko-Biała -
Kierowcy „na podwójnym gazie”
Ponad 2 promile alkoholu mieli we krwi mieli 36-letni kierowca „Fiata 170” i 47-letni kierowca VW Passata, których zatrzymali w dniu wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach. Stróże prawa z jednostek podległych KMP w Bielsku-Białej ujęli wczoraj jeszcze czterech innych kierowców „na podwójnym gazie”. Sprawcom tych przestępstw zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości mogą trafić do więzienia na 2 lata.
14.01.2011 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Uwaga na złodziei !!!
73-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic padła ofiarą kradzieży. Pokrzywdzona litując się nad dwiema kobietami proszącymi o szklankę wody, wpuściła je do mieszkania i straciła 17 tys. złotych oraz biżuterię
o bliżej nieokreślonej wartości. APELUJEMY – nie wpuszczajcie do swoich mieszkań obcych osób!!!13.01.2011 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Poszukiwani świadkowie
Wydział d/w z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej poszukuje świadków zatrzymania mężczyzny przez nieumundurowanych funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
12.01.2011 Bielsko-Biała -
Narkotykowa wpadka
30 letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego posiadającego 1,76 gr. amfetaminy i 19 letniego bielszczanina posiadającego 5,89 gr. marihuany zatrzymali w dniu wczorajszym policjanci z Referatu d/w z PN KMP w Bielsku-Białej i SPPP w Bielsku-Białej. Narkotyki zabezpieczono, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo to grożą im 3 lata więzienia.
12.01.2011 Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa -
Nie dajmy się okraść!!! Chrońmy nasze mienie!!!
Początek nowego roku to stosowny czas na to aby przypomnieć o konieczności baczniejszego zwracania uwagi na nasze mienie. Pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo, lekkomyślność
i niefrasobliwość bezwzględnie wykorzystują złodzieje grasujący wszędzie tam, gdzie panuje tłok i można kogoś niespostrzeżenie okraść: na ulicach, przystankach, dworcach, a zwłaszcza w hipermarketach
i autobusach.11.01.2011 Bielsko-Biała Profilaktyka -
Agresywny klient
Zarzuty pobicia i gróźb karalnych usłyszał 30-letni bielszczanin, który wszczął awanturę w sklepie i zaatakował wezwanych na miejsce pracowników ochrony. Za przestępstwa te grozi mu 5 lat więzienia.
10.01.2011 Bielsko-Biała Bójki i pobicia -
Zatrzymany sprawca rozboju
Czechowiccy policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o rozbój. Przestępstwa tego sprawca dokonał w czasie ucieczki z ośrodka szkolno-wychowawczego, gdzie przebywa od kilku miesięcy za swoje wcześniejsze czyny.
10.01.2011 Czechowice-Dziedzice Rozboje -
Ukradł wolontariuszce puszkę z datkami
Policjanci poszukują złodzieja, który wczorajszym wieczorem w Bielsku-Białej na ulicy Sobieskiego, ukradł 17-letniej wolontariuszce puszkę z datkami na chore dzieci. W puszce znajdowało się około 200 złotych.
10.01.2011 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Nietrzeźwy nastolatek spowodował wypadek
Dzisiaj nad ranem 16-letni, pijany kierowca opla spowodował wypadek, w którym ucierpiał 17-letni pasażer. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało był poszukiwany, bo nie powrócił w terminie do ośrodka szkolno-wychowawczego.
09.01.2011 Bielsko-Biała Przestępczość nieletnich