Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Narkotyki w samochodzie
Policjanci z bielskiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 21 lat, którzy posiadali w volkswagenie środki odurzające.
20.01.2011 Szczyrk Przestępczość narkotykowa -
Pijani kierowcy i kolizje
Dwa lata więzienia grożą 50-letniemu bielszczaninowi, który kierując volkswagenem w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję drogową. Podobnie zresztą, jak 47-letniemu mieszkańcowi Wilamowic, który kierując skodą „na podwójnym gazie”, zderzył się z volkswagenem.
19.01.2011 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Zatrzymani włamywacze
Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 33-letniego bielszczanina i jego 26-letniego wspólnika, podejrzanych o włamanie do prywatnego budynku w bielskiej dzielnicy Olszówka. Za przestępstwo to zatrzymanym grozi teraz 10 lat więzienia.
19.01.2011 Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Uwaga na fałszywego krewnego!
Dzisiaj przed południem, fałszywy krewny próbował naciągnąć na pożyczkę pieniędzy kilku bielszczan. Oszust, podający się w czasie telefonicznej rozmowy za kuzyna lub brata, usiłował wyłudzić pieniądze na zakup samochodu. Oficer dyżurny przyjął zgłoszenia od czterech niedoszłych ofiar oszusta, które na szczęście nie dały się nabrać. Dlatego apelujemy do Państwa o ostrożność.
18.01.2011 Bielsko-Biała Profilaktyka -
Zderzenie autobusu
Policjanci bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich dzisiaj nad ranem w Bielsku-Białej na ul. Górskiej doszło do zderzenia autobusu miejskiego z ciężarówką. W wypadku ucierpieli trzej pasażerowie autobusu.
18.01.2011 Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Wandal zerwał kasownik w autobusie
Policjanci komisariatu III zatrzymali pijanego 19-latka, który w czasie podróży autobusem miejskim zerwał kasownik i wyrzucił go przez okno. Spowodowane przez niego straty oszacowano na blisko 1300 zł.
17.01.2011 Bielsko-Biała Wandalizm -
Nie mogli zapalić, więc zdemolowali samochód
Nietrzeźwi klienci jednego ze szczyrkowskich lokali nie mogli zapalić wewnątrz lokalu papierosów, więc w odwecie wyżyli się na zaparkowanej w pobliżu toyocie hilux. Wskoczyli na dach pojazdu i wgnietli karoserię, powodując uszkodzenia na kwotę 15 tys. zł. Jakby tego było mało, wezwanych na miejsce policjantów znieważyli wulgarnymi słowami. Teraz za przestępstwa te grozi im 5 lat więzienia.
17.01.2011 Szczyrk Wandalizm -
Bezpieczne ferie
W trosce o dzieci wyruszające na zimowe ferie Policja rozpoczęła akcję “Bezpieczne Ferie 2011”. Na drogach pojawią się dodatkowe patrole wyposażone w wideoradary, przenośne fotoradary, wagi i alkomaty. Celem akcji jest zapewnienie bezpiecznego dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku. Pod szczególnym nadzorem znajdą się autobusy wiozące dzieci na odpoczynek. Oprócz badania stanu trzeźwości sprawdzany będzie także stan techniczny pojazdów.
17.01.2011 Bielsko-Biała -
Kierowcy „na podwójnym gazie”
Ponad 2 promile alkoholu mieli we krwi mieli 36-letni kierowca „Fiata 170” i 47-letni kierowca VW Passata, których zatrzymali w dniu wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach. Stróże prawa z jednostek podległych KMP w Bielsku-Białej ujęli wczoraj jeszcze czterech innych kierowców „na podwójnym gazie”. Sprawcom tych przestępstw zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości mogą trafić do więzienia na 2 lata.
14.01.2011 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Uwaga na złodziei !!!
73-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic padła ofiarą kradzieży. Pokrzywdzona litując się nad dwiema kobietami proszącymi o szklankę wody, wpuściła je do mieszkania i straciła 17 tys. złotych oraz biżuterię
o bliżej nieokreślonej wartości. APELUJEMY – nie wpuszczajcie do swoich mieszkań obcych osób!!!13.01.2011 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp.