Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Chciał połknąć narkotyki
32-letni bielszczanin chcąc uniknąć zatrzymania, usiłował połknąć aż 80 porcji amfetaminy. Dzięki szybkiej reakcji, policjanci udaremnili mu ten zamiar. Kolejne porcje narkotyków odnaleziono w jego domu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających sprawca odpowie w warunkach ”recydywy”, za co grozi mu do 10 lat za kratami.
08.08.2011 Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa -
Zatrzymani bracia włamywacze
Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali trzech braci w wieku od 18-21 lat, podejrzanych o próbę włamania do sklepu spożywczego przy ul. Sixta w Bielsku-Białej. Rabusie są dobrze znani stróżom prawa. Wcześniej byli już notowani za podobne czyny. Za obecne przestępstwo mogą trafić do więzienia na najbliższe 10 lat.
08.08.2011 Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Okradają działkowców
Zapracowani na grządkach lub wypoczywający w cieniu altanek działkowcy to łatwy łup dla złodziei. Z otwartych altan giną dokumenty, klucze i pieniądze. Dlatego apelujemy o ostrożność!
05.08.2011 Bielsko-Biała Profilaktyka -
Nieletni sprawcy wymuszeń
Policjanci z Grupy do Spraw Zwalczania Przestępczości Nieletnich rozbili szajkę nastolatków, którzy dopuszczali się wymuszeń rozbójniczych i okradali swoich rówieśników. Zatrzymani, kilkakrotnie narazili też pasażerów pociągów na niebezpieczeństwo, stawiając na torach zapory. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce Sąd dla Nieletnich
05.08.2011 Kobiernice Przestępczość nieletnich -
Śmierć na drodze
67-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło nocą w Bielsku-Białej na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i Michałowicza. Okoliczności wypadku ustalają policjanci drogówki.
05.08.2011 Bielsko-Biała Wypadki śmiertelne -
Skradł zbiornik na wodę
Na wart 400 złotych, metalowy zbiornik wodny „połakomił” się 24-letni czechowiczanin. Zanim zdążył się nacieszyć łupem, zatrzymali go policjanci z Czechowic-Dziedzic. Skradzione mienie zwrócono właścicielowi.
04.08.2011 Czechowice-Dziedzice WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Miała się opiekować, a okradła
33-letnia bielszczanka, zatrzymana wczoraj przez policjantów komisariatu IV, okradła 60-letniego mężczyznę, którym wcześniej się opiekowała. W czasie jego pobytu w szpitalu z mieszkania zniknęły oszczędności, telewizor i sprzęty domowe. Za kradzież sprawczyni grozi teraz do 5 lat za kratami.
04.08.2011 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Włamali się do altany
Policjanci z Czechowic-Dziedzic rozbili trzyosobową szajkę włamywaczy o wyjątkowo dużej, jak na rabusiów rozpiętości wiekowej. Najstarszemu ze sprawców - 62-letniemu czechowiczaninowi w „skoku” towarzyszył 20-latek i 14-letnia dziewczyna.
04.08.2011 Czechowice-Dziedzice Kradzieże z włamaniem -
Krewcy bracia
Dwaj bracia w wieku 28 i 30 lat napadli dzisiejszej nocy na 63-letniego bielszczanina i dotkliwie go pobili. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zatrzymali obu napastników po krótkim pościgu. Teraz za przestępstwo to mogą trafić do więzienia na najbliższe 3 lata.
04.08.2011 Bielsko-Biała Bójki i pobicia -
Zatrzymani złodzieje opon
Trzyosobową szajkę złodziei opon samochodowych zlikwidowali policjanci komisariatu III w Bielsku-Białej wspólnie z kolegami z komendy w Jaworznie oraz pracownikami firmy ochroniarskiej. Sprawcy w wieku od 19-39 lat skradli z jednej z bielskich hurtowni blisko 60 opon o wartości prawie 100 tys. zł.
04.08.2011 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp.