Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wpadli dilerzy narkotyków
Policjanci Wydziału Kryminalnego wraz z funkcjonariuszami z referatu antynarkotykowego zatrzymali 20-letniego bielszczanina oraz 48-letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanych o handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1000 działek amfetaminy i marihuanę. Za handel narkotykami zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.
17.08.2010 Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa -
Pokrzyżowali im plany
Dwaj nastolatkowie obmyślili plan „kradzieży doskonałej”. Na drodze do realizacji planu, stanęli im jednak policjanci i pracownicy ochrony. Złodzieje zamiast cieszyć się łupami, staną wkrótce przed sądem.
16.08.2010 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Groził, że zabije
„Gość w dom, Bóg w dom”, mówi staropolskie przysłowie. Jednak w tym wypadku, 22-letni gość okazał się zwykłym intruzem. Wszczął awanturę z właścicielką mieszkania i zaatakował nożem mężczyznę, który ruszył jej z pomocą. Czechowiccy policjanci zatrzymali sprawcę. Teraz za przestępstwa te grozi mu nawet 5 lat więzienia.
16.08.2010 Czechowice-Dziedzice Przestępczość przeciwko życiu -
Dwoje poszukiwanych w jednym samochodzie
W miniony weekend policjanci z bielskiego oddziału prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda, który poszukiwany był przez sąd. Wspólnie z nim podróżowała poszukiwana listem gończym, 45-letnia kobieta. Oboje zatrzymani trafili już do aresztu.
16.08.2010 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Policjant z pasją
Miło nam poinformować, że nasz kolega st.sierż. Dawid Stwora z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej po raz drugi triumfował w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Biegu Pustynnym.
13.08.2010 Bielsko-Biała Sport -
Nietrzeźwy tandem
Dwaj nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani wczorajszym wieczorem przez strażników miejskich na bielskim Placu Chrobrego. Za kierowanie jednośladami w stanie nietrzeźwości grozi im rok więzienia.
13.08.2010 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Kupiła kradziony telefon
19-letnia bielszczanka zgubiła swój własny telefon, doszła więc do wniosku, że najłatwiejszym sposobem na zdobycie nowego telefonu komórkowego będzie zakup takiego, który został skradziony. Policjanci komisariatu III zatrzymali sprawczynię. Teraz za paserstwo grozi jej 5 lat więzienia.
13.08.2010 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Dozory dla oszustów
43-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta zostali zatrzymani przez policjantów komisariatu IV podczas próby wyłudzenia kredytu na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu. Teraz za przestępstwo to grozi im nawet 8 lat więzienia.
12.08.2010 Bielsko-Biała Oszustwa -
Medale za długoletnią i wzorową służbę
Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta narada służbowa, w trakcie której wręczono wyróżniającym się policjantom garnizonu bielskiego, odznaczenia za długoletnią i wzorową służbę, przyznane przez Prezydenta RP.
12.08.2010 Bielsko-Biała Nagrodzeni policjanci -
Zatrzymani chuligani
Dzisiejszej nocy policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali czterech bielszczan w wieku od 26-30 lat, którzy wszczęli awanturę z pracownikami ochrony i usiłowali zniszczyć solary na bielskim basenie. Trzej chuligani trafili do izby wytrzeźwień, natomiast ich 26-letni kolega, który znieważył policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną został przewieziony do policyjnego aresztu.
11.08.2010 Bielsko-Biała Ataki na policjantów