Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Złamał policjantowi palec
Dzięki anonimowemu zgłoszeniu policjanci komisariatu I zatrzymali dzisiejszej nocy nietrzeźwego kierowcę audi A8. Zatrzymanie sprawcy przebiegałoby pewnie tak, jak większość podobnych policyjnych interwencji, gdyby nie zachowanie pasażera pojazdu. Pijany mężczyzna zaatakował policjantów, a w czasie szamotaniny złamał jednemu z nich palec i rozszarpał ich mundury.
21.07.2010 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Szósty raz „na podwójnym gazie”
Wczoraj wieczorem policjanci bielskiej drogówki zatrzymali 53-letniego mieszkańca Kóz, który kierował daewoo nexią. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał we krwi prawie 3 promile alkoholu. To już szóste zatrzymanie tego kierowcy w ciągu roku. Za każdym razem był pijany. Teraz dodatkowo załamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
20.07.2010 Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Nieprzekupni
Chciał uniknąć mandatu, a może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Policjanci komisariatu I zatrzymali 55-letniego mieszkańca Żywca, który usiłował im wręczyć łapówkę w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem za rozmowę telefoniczną prowadzoną podczas jazdy samochodem.
20.07.2010 Bielsko-Biała Korupcja -
Zginęła pod kołami autobusu
29 czerwca 2010r. około 19.30 w Bielsku-Białej na ul. Gen. Sosnkowskiego doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 77-letnia piesza. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z bielską Policją, nr alarmowe 997 lub 112.
19.07.2010 Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Zatrzymani złodzieje
Policjanci z Czechowic-Dziedzic ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi z jednego z domów w Zabrzegu. Za przestępstwo to grozi im 5 lat więzienia. Wczoraj prokurator zastosował wobec złodziei dozór policyjny.
19.07.2010 Czechowice-Dziedzice WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Zaatakował radiowóz
27-letniemu wczasowiczowi z Małopolski promile buzowały do tego stopnia we krwi, że wyżył się na policyjnym, terenowym radiowozie. Wgiął blachę i porysował lakier. Teraz za przestępstwo to grozi mu nawet 5 lat więzienia.
19.07.2010 Szczyrk Wandalizm -
"Oszuści wyłudzają pieniądze"
74-letnia bielszczanka padła ofiarą oszustów, którzy wykorzystując metodę na tzw. „podmiankę” skradli jej pobrane z banku pieniądze w kwocie 600 złotych, przeznaczone na opłatę comiesięcznych rachunków. Dlatego po raz kolejny apelujemy do Państwa o ostrożność!
16.07.2010 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
"Fałszywi pracownicy gazowni"
Policjanci Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej poszukują sprawców, którzy okradli mieszkańców bloku przy ul. Czystej w Bielsku-Białej. Łupem oszustów, podających się za pracowników gazowni padły pieniądze w kwocie 2800 złotych.
15.07.2010 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Uwaga - kradną!!!
Ostatniej doby odnotowano zgłoszenia o kradzieżach rzeczy pozostawianych w samochodach. Złodzieje wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do dokonania kradzieży, działają szybko i niepostrzeżenie. Wystarczy chwila roztargnienia, pozostawienie niezamkniętego pojazdu a to, co się w nim znajduje staje się dla nich łatwym łupem. Tracimy portfele, dokumenty, telefony komórkowe czy też wyposażenie samochodu. Dlatego prosimy Państwa o ostrożność!
14.07.2010 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
"Zatrzymany za kradzieże"
Pracownicy bielskiej galerii „Sfera” przy ulicy Mostowej ujęli i przekazali w ręce policjantów 16-latka, który dokonał kradzieży art. odzieżowych oraz kosmetyków o wartości 1100 zł. Złodziej trafił do Izby Dziecka.
13.07.2010 Bielsko-Biała WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp.