Informacje

POLICJANT Z CZECHOWIC PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ KIERUJĄCĄ NA ZAKAZIE

Policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale również poza nią. To stwierdzenie doskonale pasuje do policjanta z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującą z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjant z Czechowickiej „Patrolówki”, st. post. Wojciech Surmicki, będąc w czasie wolnym od służby, podczas zakupów w jednym ze sklepów na terenie miasta, zauważył pojazd marki Opel, za którego kierownicą zasiadała kobieta z orzeczonym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Kierująca, 27-latka, była znana policjantowi z wcześniejszych interwencji.
Policjant bez wahania podjął czynności związane z zatrzymaniem kobiety, równocześnie zawiadamiając Dyżurnego z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który skierował, na miejsce patrol policji.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze, wykonali czynności służbowe i skutecznie uniemożliwili dalszą jazdę kobiecie.
Dzięki skutecznej interwencji policjanta będącego w czasie wolnym od służby, mieszkanka Czechowic, odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi jej surowa kara.

Powrót na górę strony