Debaty społeczne

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” - debata w Kozach

Kwestie związane z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda i programu "Dzielnicowy bliżej nas" były tematami przewodnimi debaty, która odbyła się w Pałacu Czeczów w Kozach. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak, Komendant Komisariatu Policji w Kobiernicach kom. Jacek Śliwka wraz z dzielnicowymi oraz przedstawiciele lokalnych władz i mieszkańcy.

Celem debaty, która zorganizowana została pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” było zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Szef bielskiego garnizonu insp. Dariusz Matusiak wraz z policyjnymi profilaktykami, na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji podinsp. Mariuszem Kulińskim, przybliżyli uczestnikom debaty techniczne aspekty możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Insp. Dariusz Matusiak wspomniał również o zaawansowanych już planach powstania nowego Posterunku Policji w Kozach, którego otwarcie zaplanowano na czerwiec tego roku. Obecni na spotkaniu dzielnicowi st.asp. Sebastian Harężlak oraz mł.asp. Marek Pawiński rozmawiali z mieszkańcami o nurtujących ich problemach. Na zakończenie debaty uczestnicy mieli możliwość przekazania policjantom swoich spostrzeżeń w formie ankiety.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację debaty oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie i aktywne uczestnictwo.