Nie reagujesz - akceptujesz!

Sprawca napadu na salon gier trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Tychów podejrzanego o napad z nożem na salon gier, jaki miał miejsce w dniu 6 kwietnia br. przy bielskiej ulicy Piastowskiej. Opublikowaliśmy wizerunek sprawcy, zwracając się z apelem o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Dzięki informacjom przekazanym przez osobę, która odpowiedziała na nasz apel, mężczyzna został zatrzymany. Dziękujemy za pomoc mediom i wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel.

Do przestępstwa doszło w dniu 6 kwietnia 2022 roku. W godzinach porannych do salonu gier przy ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej wszedł mężczyzna, który grożąc użyciem noża, zażądał od pracownika salonu wydania pieniędzy, następnie zrabował gotówkę, dokumenty pracownika i zbiegł. Opublikowaliśmy jego ich wizerunek zarejestrowany przez kamerę monitoringu, prosząc o pomoc w ustaleniu tożsamości. Dzięki informacjom przekazanym policjantom końcem kwietnia stróże prawa zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 23-letniego mieszkańca Tychów. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności, a ponieważ rozbój z użyciem noża jest kwalifikowany jako zbrodnia, kara nie może być niższa niż 3 lata za kratami. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego.

Dziękujemy za pomoc mediom, które rozpowszechniły nasz apel i osobom, które na niego odpowiedziały policjantów.

„Nie reagujesz – akceptujesz!” - to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Powrót na górę strony