Nie reagujesz - akceptujesz!

Podziękowania dla bohaterskiego taksówkarza

W ubiegłym tygodniu I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda podziękował Panu Andrzejowi, który 5 maja stanął w obronie napadniętej przez nożownika 12-latki. Mężczyzna odepchnął napastnika i własnym ciałem zasłonił dziecko. Lekarze wygrali walkę o życie dziewczynki, a napastnik został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

5 maja w Bielsku-Białej przy ulicy Grota Roweckiego doszło do ataku nożownika. Ofiarą 41-letniego sprawcy została 12-letnia dziewczynka, kilka razu ugodzona nożem. Wówczas jeden z bezpośrednich świadków zdarzenia, widząc, że życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo, stanął w jej obronie. Ryzykując swoim własnym, życiem ruszył 12-latce z pomocą. Odepchnął napastnika od jego ofiary i zasłonił własnym ciałem. Dziecko w stanie zagrażającym życiu zostało zabrane do szpitala, gdzie lekarze wygrali walkę o jego życie. Sprawca zbiegł, jednak już chwilę później został zatrzymany. Na wniosek śledczych sąd aresztował 41-latka, któremu teraz grozi nawet dożywotnie więzienie.

W ubiegłym tygodniu Panu Andrzejowi, w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej inspektora Krzysztofa Herzyka oraz bielskich policjantów, podziękowania złożył młodszy inspektor Dariusz Zajda. Pan Andrzej, to bielski taksówkarz, chciał pozostać anonimowy. Postawa, jaką się wykazał, to najbardziej znakomity obraz bohaterstwa i ofiarności dla drugiego człowieka.

Szanowny Pan Andrzej zamazane nazwisko  Pragnę złożyć na Pana ręce wyrazy wdzięczności; w imieniu swoim własnym oraz policjantów bielskiego garnizonu, za wzorową postawę obywatelską, jaką wykazał się Pan w ratowaniu życia drugiego człowieka. Szczególnego życia, jakim jest życie dziecka. W dniu 5 maja 2022 roku Pańska droga skrzyżowała się z drogą bezwzględnego przestępcy, który używając noża, z zimną krwią zaatakował bezbronne dziecko, a którego zamiarem było zabić drugiego człowieka. Nikt z nas nie ma wpływu na to, jakich zdarzeń staje się świadkiem lub uczestnikiem. Nie każdy jednak zachowałby się w podobnej sytuacji tak, jak uczynił to Pan. Ryzykując swoje własne życie i zdrowie, stanął Pan w obronie życia niewinnego dziecka. Dzięki tej bohaterskiej postawie dziewczynka została uratowana. Pana zachowanie znakomicie wpisało się w założenia kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz”. Bezpieczeństwo publiczne to nasze wspólne dobro, a zarazem wspólna troska. Dziękuje za wzorową obywatelską postawę i życzę, aby dobro, które Pan uczynił, powróciło do Pana z nawiązką.  Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej  inspektor Krzysztof Herzyk  Bielsko-Biała, dnia 19 maja 2022 roku

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne, to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Powrót na górę strony