Nie reagujesz - akceptujesz!

Świadek zareagował, a dzielnicowi zatrzymali podejrzanych

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie infrastruktury ciepłowniczej i kradzież elementów rurociągu. Wpadli dzięki reakcji świadka, który zauważył, że na wózku wiozą skradzione przedmioty. Grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po południu dyżurny czechowickiego komisariatu odebrał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy na dwukołowym wózku ręcznym wiozą elementy rozkradzionego wodociągu przy ulicy Górniczej. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy tego dnia pełnili służbę obchodową. Mężczyźni zdążyli się już oddalić, ale mundurowi postanowili skontrolować drogi dojazdowe do okolicznych punktów skupu złomu. Na jednej z nich zastali 33 i 35-latka, którzy wieźli podejrzany ładunek. Stróże prawa potwierdzili, że przewozili blaszane elementy rurociągu. Skradzione mienie zostało zabezpieczone, a podejrzani o jego kradzież i uszkodzenie wodociągu mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. 33-latek był nietrzeźwy, na policyjnym alkomacie wydmuchał prawie 3 promile alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obydwaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia sieci wodociągowej i zabór elementów rurociągu o wartości blisko 7 tysięcy złotych. 35-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwo i odbywał w więzieniu karę pozbawienia wolności, dlatego będzie odpowiadał jako recydywista. Za występek, jakiego się dopuścili, grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadka, dzięki któremu udało się zatrzymać sprawców przestępstwa.

„Nie reagujesz – akceptujesz!” - to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Powrót na górę strony