Bezpieczeństwo pieszych

„Bezpiecznie - chce się żyć” w Bielsku-Białej

W Sali Redutowej bielskiego hotelu przy ul. 11 Listopada odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Seminarium zorganizowane zostało przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W czasie spotkania policjanci z drogówki zaprezentowali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz z kierunkami podejmowanych przez Policję działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. St.asp. Tomasz Bratek wraz z mł.asp. Iloną Michalczyk przedstawili stan analizy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Śląsku, a także w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Omówili główne przyczyny wypadków drogowych oraz sposoby unikania zagrożeń na drodze. Szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu pieszych. Przypomnieli także o konieczności używania elementów odblaskowych przez pieszych. Policjanci przybliżyli również kwestie związane z ideą i funkcjonowaniem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz możliwości jakie daje aplikacja „Moja Komenda”.

Niewątpliwą gwiazdą tegorocznego spotkania był znany piosenkarz Stachursky, którego występ uświetnił spotkanie i rozgrzał publiczność.

Film „Bezpiecznie - chce się żyć” w Bielsku-Białej

Pobierz plik „Bezpiecznie - chce się żyć” w Bielsku-Białej (format mp4 - rozmiar 13.81 MB)

Powrót na górę strony