Bezpieczeństwo pieszych

Podsumowanie świątecznego weekendu na bielskich drogach

Jeden wypadek i 29 drobnych stłuczek to bilans minionych świąt na drogach naszego miasta i powiatu. Policjanci z ruchu drogowego byli obecni na drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny samochodów. Z dalszej jazdy wyeliminowano 6 nietrzeźwych kierujących.

Do jedynego wypadku doszło w niedzielę (16.04.) około 13.20 w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia, gdzie 20-letni kierujący fiatem punto zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem kierowanym przez 68-latka. W wyniku wypadku 62-letnia pasażerka volkswagena doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 65-latek kierujący volkswagenem został zatrzymany w niedzielę wieczorem przez patrol z Jasienicy.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci z drogówki rozdawali kierującym ulotki dotyczące funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Minione święta były dla stróżów prawa czasem intensywnej pracy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i powiatu czuwało blisko 400 policjantów, którzy przeprowadzili ponad 300 interwencji. Policjanci wzywani byli na interwencje domowe i te w miejscach publicznych, które dotyczyły głównie zakłócania spokoju.

Powrót na górę strony