Bezpieczeństwo pieszych

Z seniorami o zagrożeniach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Bielscy policjanci przestrzegali starsze osoby przed zagrożeniami. Mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach, których dopuszczają się sprawcy wobec nestorów, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów i wpuszczania do domów nieznajomych. Policjanci chcą w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.

Spotkanie odbyło się w filii integracyjnej Książnicy Beskidzkiej przy ul. Rychlińskiego. Nadkom. Aleksandra Gęga z wydziału prewencji opowiedziała o popularnych metodach działania przestępców i oszustwach metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Podczas spotkania policjantka ostrzegała, aby osoby starsze nie przekazywały żadnych pieniędzy obcym, a także nie ulegały namowom na oferowane transakcje oraz nie wpuszczały nieznajomych do swoich domów. Omówiła prawne konsekwencje podpisywania umów, a także właściwe zachowanie w placówkach bankowych, podczas wypłacania pieniędzy z bankomatów oraz bezpieczeństwie w czasie korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Dodatkowym punktem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mł.asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki poruszyła tematykę związaną z noszeniem elementów odblaskowych oraz bezpiecznym zachowaniem na przejściach dla pieszych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.

Podczas spotkania zostały również omówione założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” i informacje o aplikacji mobilnej „Moja komenda”. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali wystąpień mundurowych. Na koniec serdecznie podziękowali policjantkom za cenne rady i nagrodzili je gromkimi brawami. Policjantki po raz kolejny przekonały się, że osoby dojrzałe są niezwykle wdzięcznymi słuchaczami, które z ogromnym zainteresowaniem chłoną nową wiedzę i są otwarci na ludzi i świat.

Powrót na górę strony