Bezpieczeństwo pieszych

Policjanci i księża wspólnie dla ochrony życia

Rusza kolejna edycja akcji prowadzonej przez policjantów ze śląskiej drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz firmy ubezpieczeniowej. „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” - to hasło przyświecające wspólnym działaniom zainicjowanym w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. W planach – jak co roku - są wizyty stróżów prawa na wieczornych mszach świętych w kościołach. Po mszy policjanci spotkają się z wiernymi i będą rozdawać elementy odblaskowe.

Dzisiaj w siedzibie bielskiego „Caritasu” odbyła się wspólna konferencja przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, „Caritas” oraz towarzystwa ubezpieczeniowego. Spotkanie zainaugurowało tegoroczną akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie”, której celem jest ochrona życia pieszych.

W ramach akcji stróże prawa odwiedzą kościoły w Bielsku-Białej, jak i te które znajdują się w mniejszych miejscowościach. W czasie nabożeństw będą przestrzegać wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, a przede wszystkim wyjaśnią, jak lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo i być widocznym na drodze. Wytłumaczą, jaka jest różnica między osobami, które po zmroku nie używają odblasków, a tymi które je noszą. Po nabożeństwie odblaski będą rozdawane seniorom, ale także dzieciom i dorosłym.

Te prewencyjne działania podejmowane są w ramach kampanii „Bezpieczeństwo Pieszych - 2018”, której celem jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tym roku po raz kolejny dla wiernych przygotowanych jest 7 tysięcy odblasków. Honorowy patronat nad prowadzoną akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

Powrót na górę strony