Bezpieczeństwo pieszych

Policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w Szczyrku

W miniony weekend policjanci z bielskiej drogówki, wspierani przez mundurowych z wydziału prewencji, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili działania pod nazwą „SZCZYRK”. Ich celem było zapewnienie płynności ruchu oraz zapobieganie łamaniu zasad i przepisów ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 942.

Policjanci przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo podróżujących i pieszych. Kierowali ruchem drogowym, aby zapobiec powstawaniu zatorów drogowych. Szczególną uwagę zwracali na parkujące samochody. Ponadto informowali kierowców o aktualnej sytuacji drogowej, kierując przyjezdnych na wolne parkingi przy wyciągach narciarskich.

Z inicjatywy wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy zorganizowano spotkanie, któremu przewodniczył Burmistrz Miasta Szczyrk z Dyrektorem i przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację drogową w mieście, a także zasady współpracy między instytucjami.

Przypominamy!

Jazda zimą jest obciążająca dla kierowcy, gdyż trudne warunki drogowe (zaśnieżona, oblodzona jezdnia), opady atmosferyczne (śnieg, marznący deszcz) wymagają większego wysiłku i koncentracji. Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie zimowego wypoczynku, zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa i kierować się zdrowym rozsądkiem. Podczas jazdy zawsze należy zwracać uwagę na innych użytkowników drogi i utrzymywać bezpieczną odległość, zwłaszcza gdy na drogach jest ślisko i zalega śnieg. Wybierając się w podróż do górskich miejscowości warto zaopatrzyć pojazd w linę holowniczą, łopatkę do odśnieżania, kamizelkę odblaskową, apteczkę i łańcuchy na koła. Opony zimowe to konieczność! Posiadają one specjalnie zaprojektowane bieżniki, które o wiele lepiej niż te letnie radzą sobie na śliskich, oblodzonych czy ośnieżonych nawierzchniach. Co istotne, zbudowane są z zupełnie innych mieszanek gumowych, które nie tracą swej elastyczności w temperaturach poniżej zera.

Powrót na górę strony