Bezpieczeństwo pieszych

Apelujemy o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg.

Wczoraj doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W Bestwinie 23-latka kierując osobowym fordem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 12-latkę. Wypadek wydarzył się w rejonie szkoły. Tego samego dnia 50-latek jadąc osobową skodą w Ligocie, na ulicy Zabrzeskiej zderzył się czołowo z dwojgiem rowerzystów. Dokładne przyczyny i przebieg tych wypadków wyjaśniają policjanci. Pamiętajmy. że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to suma bezpiecznych zachowań wszystkich jego uczestników.

W Bestwinie tuż przed godziną 15 na ulicy Szkolnej kierująca samochodem marki Ford na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 12-latkę. Do wypadku doszło w rejonie szkoły, do której chodzi dziewczynka. W wyniku potrącenia piesza doznała obrażeń. Według wstępnych ustaleń policjantów w rejonie przejścia dla pieszych stała grupka dzieci, w momencie, kiedy kierująca fordem znajdowała się na jego wysokości, zza tej gromadki dzieci na przejście wprost pod koła jadącego samochodu weszła uczennica tej szkoły. Dokładną przyczynę i przebieg wyjaśniają śledczy z bielskiego wydziału kryminalnego.

W Ligocie, na ulicy Zabrzeskiej, już po zmierzchu kierujący skodą 50-letni bielszczanin podczas wykonywania manewru wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z dwojgiem rowerzystów w wieku 18 i 20 lat. W wyniku zdarzenia rowerzyści odnieśli obrażenie. Według wstępnych ustaleń Policji poruszali się oni nieoświetloną drogą, nie korzystali z obowiązkowego oświetlenia rowerów. Dokładną przyczynę, przebieg wypadku wyjaśniają policjanci z bielskiego wydziału kryminalnego.

Apelujemy o ostrożność do wszystkich uczestników dróg. Korzystajmy z dróg w sposób przepisowy, ze szczególną ostrożnością, pamiętając o kodeksowej zasadzie ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę na niechronionych uczestników ruchu zwłaszcza w rejonie szkół i przejść dla pieszych. Pamiętajmy. że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to suma bezpiecznych zachowań wszystkich jego uczestników.

Powrót na górę strony