Bezpieczeństwo pieszych

Nie Zabijaj - Jedź bezpiecznie! Na drodze stawką nie są mandaty, tylko ludzkie życie!

Ile za to dostanę mandatu? To pytanie kierowców często słyszą policjanci, niekiedy dotyczą one najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. Stawką nie są tutaj jednak nawet najwyższe grzywny czy punkty karne. Stawką bardzo często jest ludzkie życie i zdrowie oraz dramat rodzin, którym policjanci przynoszą tę najgorszą wiadomość… Ku przestrodze publikujemy nagranie z wypadku, który miał miejsce w powiecie wodzisławskim, a który może zdarzyć się na każdej drodze.

Apelujemy do kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność, zwracając uwagę nie niechronionych uczestników dróg. Jedynie przepisowa jazda, sprawnym technicznie samochodem, z właściwie ustawionymi światłami, wyobraźnia za kierownicą i prędkość dostosowana do warunków na drodze może zmniejszyć ryzyko potracenia niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W zderzeniu z pojazdem nie ma on zbyt wielu szans na uratowanie swojego życia i zdrowia. Ku przestrodze publikujemy zdjęcia z opisanych wyżej wypadków drogowych.

Na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego od początku października doszło do 19 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, w tym aż 7 wypadków drogowych, w których rannych zostało 7 osób. Ku przestrodze publikujemy nagranie z wypadku, który miał miejsce poza powiatem bielskim, w Radlinie, w powiecie wodzisławskim. 15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe. Dziewczyna w stanie ciężkim, lecz stabilnym przebywa w katowickim szpitalu. Nagranie jest drastyczne, chcemy uświadomić kierowcom i pieszym, że na drodze nie ma żartów, a stawką naszych nie tylko nieprzepisowych, ale bardzo często nieodpowiedzialnych zachowań jest ludzkie zdrowie i życie.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.36 MB)

Powrót na górę strony