Bezpieczeństwo pieszych

Turniej wiedzy o ruchu drogowym "Jestem bezpieczny na drodze"

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili w szkole w Grodźcu turniej wiedzy o ruchu drogowym pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze”. Turniej zorganizowany został pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej dla klas 2 i 3 szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas 2 i 3 szkół podstawowych z Wieszcząt, Świętoszówki, Rudzicy, Pogórza, Mazańcowic, Górek Wielkich, Jasienicy i Grodźca. Zmagania uczniów składały się z części teoretycznej, w której dzieci rozwiązywały zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz odpowiadały na zagadki. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał pokonać na rowerze tor przeszkód w miasteczku ruchu drogowego.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana, o czym świadczą uzyskane wyniki. Pierwsze miejsca zajęli ex aequo uczniowie z Górek Wielkich oraz Mazańcowic, uzyskując po 39,5 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Wieszcząt z wynikiem 39 pkt. Trzecie miejsce zajęli natomiast uczniowie ze Świętowszówki uzyskując 38,5 pkt. Nagrody wręczyli; Naczelnik Wydzialu Ruchu Drogwego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej kom. Krzysztof Stankiewicz, Dyretkor WORD Bielsko-Biała Rafał Sadowski i Przewodniczący Gminnej Komisji Bezpieczeństwa w Jasienicy Stanisław Cebulak. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności!

  • Dzieci podchodzą do policjantki. Wszyscy znajdują się na sali gimnastycznej, gdzie trwa turniej wiedzy o ruchu drogowym.
  • Dziecko - uczestnik turniej wiedzy o ruchu drogowym pokonuje tor przeszkód na rowerze.
  • Uczestnicy i organizatorzy turnieju wiedzy o ruchu drogowym na wspólnym zdjęciu na sali gimnastycznej.
Powrót na górę strony