Bezpieczeństwo pieszych

Poczuj smak (nie)bezpieczeństwa. Zamiast mandatu pikantne ciastko!

Policjanci z bielskiej drogówki we współpracy z portalem Bielskiedrogi.pl i Cukiernią Asteria z Bielska-Białej z okazji Mikołajek przeprowadzili wspólnie niecodzienną akcję. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na Osiedlu Złote Łany na pieszych czekały słodkości albo pikantne ciastko, w zależności od tego, jak zachowali się, przechodząc przez drogę.

W Mikołajki mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, administrator portalu Bielskiedrogi.pl i pracownicy Cukierni Asteria wspólnie przeprowadzili akcję mającą na celu zwrócenie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego uwagi na to, jak ważne jest bezpieczne i przepisowe przechodzenie przez przejście dla pieszych. Dla pieszych, którzy lekceważyli przepisy i zasady ostrożności, przechodząc przez jezdnię, mieli pikantne ciastko. Mundurowi tłumaczyli im również, jak ważne jest przepisowe korzystanie z dróg i zachowywanie szczególnej ostrożności, bo na przejściach dla pieszych też dochodzi do wypadków. Dla tych pieszych, którzy bezpiecznie i ostrożnie pokonywali przejścia przygotowane były w nagrodę słodkie ciasteczka. Policjanci i Bielskiedrogi.pl rozdawali też pieszym opaski odblaskowe, zachęcając do ich używania nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale zawsze i wszędzie. 

W ten niecodzienny sposób policjanci starają się zwrócić uwagę na to, jak ważne jest przestrzeganie przepisów i ostrożne korzystanie z dróg. Także z oznakowanych przejść dla pieszych, na których też zdarzają się wypadki. Dziękujemy mediom za zainteresowanie i promocję bezpieczeństwa pieszych oraz Asterii Cukierni Kawiarni z Bielska-Białej za przygotowanie i tych słodkich i tych mniej smacznych ciasteczek.

  • Policjanci i uczestnicy akcji profilaktycznej stoją przy przejściu dla pieszych.
  • Dziecko częstuje się ciastkiem podczas akcji profilaktycznej.
  • Naszywka Wydziału Ruchu Drogowego, w tle przejście dla pieszych.
  • Uczestnicy akcji profilaktycznej rozdają opaski odblaskowe.
  • Policjanci rozmawiają z pieszym.
  • Policjanci rozmawiają z kobietą przy przejściu dla pieszych.
  • Dziecko częstuje się ciastkiem podczas akcji profilaktycznej.
  • Policjanci i uczestnicy akcji profilaktycznej rozmawiają z pieszymi.
  • Policjantka udziela wywiadu radiowego.
Powrót na górę strony