Bezpieczeństwo pieszych

Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie! Wspólna akcja bielskiej drogówki i księży

Trwa kolejna edycja akcji prowadzonej przez policjantów ze śląskiej drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz firmy ubezpieczeniowej. „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” - to hasło przyświecające wspólnym działaniom zainicjowanym w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. Podczas akcji stróże prawa na wieczornych i porannych mszach świętych rozmawiają z mieszkańcami w kościołach o bezpieczeństwie, a po mszy spotkają się z wiernymi i rozdają elementy odblaskowe.

„Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie” to wspólna akcja mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz Żywcu, Caritasu oraz towarzystwa ubezpieczeniowego Saltus.

W ramach akcji stróże prawa odwiedzają kościoły w Bielsku-Białej i miejscowościach powiatu bielskiego. W czasie nabożeństw przestrzegają wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, a przede wszystkim wyjaśniają, jak lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo i być widocznym na drodze. Tłumaczą, jaka jest różnica bezpieczeństwa osób, które po zmroku nie używają odblasków, a tymi, które je noszą. Po nabożeństwie mundurowi rozdają odblaski uczestnikom Mszy Świętych.

Te prewencyjne działania podejmowane są w ramach kampanii „Bezpieczeństwo Pieszych - 2019”, której celem jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tym roku po raz kolejny dla wiernych przygotowano 6 tysięcy odblasków.

  • Policjantka razem z księdzem rozmawiają z dziećmi podczas rorat w kościele.
  • Policjantka prowadzi prelekcję z kościelnej ambony.
  • Policjantka rozdaje odblaski osobom wychodzącym z kościoła.
Powrót na górę strony