Bezpieczeństwo pieszych

Bezpieczeństwo pieszych w Bielsku-Białej – wszystkie ręce na pokład!

„Odblaskowe Bielsko-Biała – tu bezpieczeństwo na drogach działa” Pod takim hasłem odbyła się dzisiejsza inauguracja akcji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, przede wszystkim zaś dzieci i młodzieży. W akcji zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 9 w Bielsku-Białej, zainicjowanej przez trzech bielskich radnych wzięli udział również włodarze miasta, przedstawiciele instytucji i policjanci z bielskiej drogówki.

Organizatorzy, uczestnicy oraz dzieci podczas na wspólnym zdjęciu podczas akcji pn: Odblaskowe Bielsko-Biała - tu bezpieczeństwo na drogach działa.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to priorytet bielskiej Policji. Przede wszystkim zaś jego najmniejszych i najbardziej bezbronnych uczestników; dzieci, młodzieży i seniorów. Wiedzą o tym doskonale przedstawiciele samorządu lokalnego i bielskich instytucji. Po to, aby na naszych drogach było bezpieczniej trzech bielskich radnych; Roman Matyja, Karol Markowski i Maksymilian Pryga zainicjowali pomysł, aby każdego ucznia w mieście i seniora uzbroić w solidny element odblaskowy i aby wiedział jak z niego korzystać. Kiedy trzeba zrealizować taki plan, na pokładzie potrzebne są wszystkie ręce. Do akcji włączył się także Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się inauguracja tej akcji. Jej hasło przewodnie to: „Odblaskowe Bielsko-Biała – tu bezpieczeństwo na drogach działa”. Wzięli w niej udział Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski wraz z Zastępcą Piotrem Kucią, Radni Miejscy; Roman Matyja, Karol Markowski i Maksymilian Pryga, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Janusz Kaps, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej kom. Krzysztof Stankiewicz, przedstawiciele seniorów, fundatorzy akcji oraz dzieci i młodzież w towarzystwie nauczycieli, z Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Bielsku-Białej Grażyną Markowską na czele.

Spotkanie odbyło się z udziałem mediów. Policjanci z ruchu drogowego w przystępny dla dzieci sposób prezentowali jak nosić opaski odblaskowe, aby jak najlepiej spełniały one swoje zadania. Pomagali im w tym Kuba i Śruba – bohaterzy bajki o tym tytule ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dzieci i młodzież zaprezentowały występy artystyczne, a po nich uczestnicy akcji przekazali im opaski odblaskowe.

To początek, bo celem jest, aby każde dziecko i każdy senior w mieście otrzymał taką opaskę, wiedział jak z niej korzystać i robił to przykładnie.

  • Naczelnik bielskiej drogówki w towarzystwie prezydenta miasta i jego zastępcy stoją podczas wystąpień na sali gimanstycznej.
  • Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej prowadzi prelekcję na sali gimnastycznej.
  • Dzieci zgromadzone na sali gimnastycznej podczas akcji profilaktycznej.
  • Organizatorzy, uczestnicy oraz dzieci podczas na wspólnym zdjęciu podczas akcji pn: Odblaskowe Bielsko-Biała - tu bezpieczeństwo na drogach działa.
  • Policjant rozdaje opaski odblaskowe dzieciom zgromadzonym na sali gimnastycznej.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.63 MB)

Powrót na górę strony