Bezpieczeństwo pieszych

Świeć Przykładem - Noś odblaski

Policjanci z bielskiej drogówki we współpracy z Bielskimi Drogami prowadzą akcję pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Stróże prawa rozmawiają z pieszymi oraz rowerzystami w odwiedzanych miejscowościach i uświadamiają ich, jak ważne jest, aby być po zmroku widocznym na drodze. Każdy dostaje także okolicznościową opaskę odblaskową. Zachęcamy wszystkich, aby na drodze świecili przykładem, im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej.

O ile w centrach miast łatwiej o oświetlone przejścia dla pieszych, a większość dróg ma wydzielone chodniki, to w wielu dzielnicach miasta niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą poradzić sobie w zdecydowanie mniej przyjaznym dla pieszego środowisku. W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z solidnych elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, którędy prowadzi droga pieszego. Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże ważnej funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Niezbędna jest zmiana myślenia i troska o własne bezpieczeństwo. Policjanci i administratorzy serwisu Bielskie Drogi rozmawiali z kierowcami i niechronionymi uczestnikami dróg o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Przekonywali, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie nakazuje to przepis — a więc poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie. Stawką nie są bowiem jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie.

Mundurowi pojawili się w często uczęszczanych przez niechronionych uczestników dróg miejscach w bielskich Komorowicach. Mieszkańcy mieli okazję usłyszeć cenne porady oraz otrzymali okolicznościowe opaski odblaskowe.

  • Policjant rozmawia z przechodniami.
  • Policjant rozmawia z przechodniami.
  • Policjant rozmawia z przechodniami.
Powrót na górę strony