Bezpieczeństwo pieszych

Świeć przykładem - noś odblaski!

Policjanci z bielskiej drogówki we współpracy ze strażakami ochotnikami oraz lokalnymi mediami; Radiem Bielsko i Bielskimi Drogami prowadzą akcję pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Mundurowi rozmawiają z pieszymi oraz rowerzystami w odwiedzanych miejscowościach i uświadamiają ich, jak ważne jest, aby być po zmroku widocznym na drodze. Każdy dostaje także okolicznościową opaskę odblaskową. Zachęcamy wszystkich, aby na drodze świecili przykładem, im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej.

Uczestnicy akcji profilaktycznej, policjanci, strażacy OSP i dziennikarze na wspólnym zdjęciu.

O ile w mieście łatwiej o oświetlone przejścia dla pieszych, a większość dróg ma wydzielone chodniki, to w wielu miejscowościach powiatu bielskiego niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą poradzić sobie w zdecydowanie mniej przyjaznym dla pieszego środowisku. W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z solidnych elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, którędy prowadzi droga pieszego. Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże ważnej funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Niezbędna jest zmiana myślenia i troska o własne bezpieczeństwo. Policjanci, strażacy ochotnicy i dziennikarze rozmawiali z kierowcami i niechronionymi uczestnikami dróg o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Przekonywali, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie nakazuje to przepis — a więc poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie. Stawką nie są bowiem jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie.

Mundurowi pojawili się w często uczęszczanych przez niechronionych uczestników dróg miejscach w Jasienicy, Rudzicy i Roztropicach. Mieszkańcy mieli okazję usłyszeć cenne porady oraz otrzymali okolicznościowe opaski odblaskowe.

  • Policjantka, dziennikarz i dwoje dzieci stoją na tle radiowozu.
  • Policjantka i dziennikarz przekazują odblaski matce z dzieckiem.
  • Policjantka udziela wywiadu środowiskowego podczas akcji profilaktycznej.
  • Dwoje dzieci stoi na tle radiowozu.
  • Uczestnicy akcji profilaktycznej, policjanci, strażacy OSP i dziennikarze na wspólnym zdjęciu.
  • Uczestnicy akcji profilaktycznej, policjanci, strażacy OSP i dziennikarze na wspólnym zdjęciu.
  • Policjantka udziela wywiadu środowiskowego podczas akcji profilaktycznej.
Powrót na górę strony