Bezpieczeństwo pieszych

Zależy nam na bezpieczeństwie pieszych. Kolejna odsłona akcji "Świeć przykładem - Noś odblaski"

Policjanci we współpracy z Gminą Porąbka, strażakami ochotnikami oraz Radiem Bielsko i Bielskimi Drogami prowadzili kolejną akcję z cyklu pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Wczoraj jej uczestnicy pojawili się w Porąbce, Czańcu, Kobiernicach, Bujakowie i Kozach. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Policjanci i dziennikarze na wspólnym zdjęciu z pieszymi, w tym trojgiem dzieci.Policjantka ruchu drogowego udziela wywiadu przed wozem strażackim

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy prowadzą akcję pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Mundurowi regularnie pojawiają się na drogach Bielska-Białej i powiatu. Wczoraj razem z wójtem Gminy Porąbka, mundurowymi z Komisariatu Policji w Kobiernicach z ich komendantem na czele oraz strażakami z odwiedzanych miejscowości i redaktorami Radia Bielsko oraz Bielskich dróg spotkali się z pieszymi, oraz rowerzystami w kilku miejscowościach powiatu bielskiego. Akcja prowadzona była w w Porąbce, Czańcu, Kobiernicach, Bujakowie i Kozach. Mundurowi rozmawiali z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i uświadamiali ich, jak ważne jest, aby po zmroku być widocznym na drodze. Każdy dostał także opaskę odblaskową.

Zachęcamy wszystkich, aby na drodze świecili przykładem. Im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej.

O ile w mieście łatwiej o oświetlone przejścia dla pieszych, a większość dróg ma wydzielone chodniki, to w wielu miejscowościach powiatu bielskiego niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą poradzić sobie w zdecydowanie mniej przyjaznym dla pieszego środowisku. W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z solidnych elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie prowadzą drogi dla pieszych. Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże ważnej funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Niezbędna jest zmiana myślenia i troska o własne bezpieczeństwo. Policjanci, urzędnicy, strażacy ochotnicy i dziennikarze rozmawiali z kierowcami i niechronionymi uczestnikami dróg o bezpieczeństwie pieszych oraz rowerzystów. Przekonywali, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie nakazuje to przepis — a więc poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie. Stawką nie są bowiem jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie. Mieszkańcy mieli okazję usłyszeć cenne porady oraz otrzymali okolicznościowe opaski odblaskowe i mini kodeksy drogowe.

Opaski odblaskowe i mini kodeksy drogowego ułożone na masce radiowozu.

  • Policjantka ruchu drogowego kuca przy dziecku.
  • Mężczyzna stoi obok radiowozu, w tle policjanci w kamizelkach odblaskowych.
  • Policjant z ruchu drogowego przekazuję opaskę odblaskową kobiecie pchającą wózek z dzieckiem.
Powrót na górę strony