Bezpieczeństwo pieszych

Świeć przykładem - im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej na drodze

Policjanci we współpracy z Radiem Bielsko i Bielskimi Drogami po raz kolejny przeprowadzili akcję z cyklu pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Wczoraj jej uczestnicy pojawili się w Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej i Janowicach. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu; pieszych oraz rowerzystów.

Uczestnicy akcji pn. Świeć przykładem - noś odblaski i policjanci stoją pod strażnicą OSP

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy prowadzą akcję pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Mundurowi regularnie pojawiają się na drogach Bielska-Białej i powiatu. Wczoraj razem z redaktorami Radia Bielsko oraz Bielskich dróg spotkali się z pieszymi, oraz rowerzystami w kilku miejscowościach w regionie. Akcja prowadzona była w Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej i Janowicach. Mundurowi rozmawiali z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i uświadamiali ich, jak ważne jest, aby po zmroku być widocznym na drodze. Każdy dostał także opaskę odblaskową.

Zachęcamy wszystkich, aby na drodze świecili przykładem. Im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej.

Policjantka rozdaje opaski odblaskowe

O ile w mieście łatwiej o oświetlone przejścia dla pieszych, a większość dróg ma wydzielone chodniki, to w wielu miejscowościach powiatu bielskiego niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą poradzić sobie w zdecydowanie mniej przyjaznym dla pieszego środowisku. W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z solidnych elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie prowadzą drogi dla pieszych. Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże ważnej funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Niezbędna jest zmiana myślenia i troska o własne bezpieczeństwo. Policjanci, urzędnicy, strażacy ochotnicy i dziennikarze rozmawiali z kierowcami i niechronionymi uczestnikami dróg o bezpieczeństwie pieszych oraz rowerzystów. Przekonywali, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie nakazuje to przepis — a więc poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie. Stawką nie są bowiem jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie. Mieszkańcy mieli okazję usłyszeć cenne porady oraz otrzymali okolicznościowe opaski odblaskowe i mini kodeksy drogowe.

  • Uczestnicy akcji pn. Świeć przykładem - noś odblaski i stoją obok policjantki i redaktora radiowego
  • Policjanci i strażacy OSP rozdają odblaski.
  • Policjantka, strażak i redaktorzy Radia Bielsko stoją przy wozie transmisyjnym.
Powrót na górę strony